2024. július 5. péntek

Toyota

Ferrari-győzelem az őrült-esős Le Mans-i 24 óráson!

Hat esős szakasz, négy és fél órás SC-fázis és hihetetlen fordulatok után az #50-es egység nyerte a 92. Le Mans-t a #7-es Toyota és a testvérautó előtt.

LM24, 18. óra: Felszáradt pálya, Porsche vs. Toyota

Négy és fél órás SC-fázis után, egy lassú zónát kihasználva a #6-os került az élre a Toyotákat megelőzve a táv háromnegyedénél Le Mans-ban.

LM24, 15. óra: Eső, safety car, Toyota-vezetés

A szakadó eső miatt immár több mint három órája biztonsági autó mögött köröz a mezőny Le Mans-ban. Az élen a két Toyota és a #6-os Porsche.

LM24, 9. óra: Kubica-büntetés, vezet a Toyota

Két eső, másfél órás SC, ütköző éllovas Ferrari, Toyota-vezetés, Rossiék búcsúja: drámai órákat hozott éjfél környékén a Le Mans-i 24 órás!

A Le Mans-i 24 órás teljes rajtrácsa

A vb-t vezető #6-os Porsche fogja felvezetni a 23 Hypercart és összesen 62 indulót felvonultató mezőnyt szombat délután – íme, így vág neki a mezőny a legendás egynaposnak.

Szavazás: Melyik gyártó nyeri a Le Mans-i 24 órást?

Ismétel a Ferrari? Visszafoglalja a trónt a Toyota? Megdönti a saját rekordját a Porsche? Esetleg egy másik gyártó húzza be idén a WEC legfontosabb versenyét? Szavazzatok!

WEC: Ferrari és hölgyek a pole-ban Spában

Antonio Fuoco Imola után ismét rajtelsőséget szerzett az #50-essel, fél másodpercet adott a Porschének és a Cadillacnek. A GT3-asoknál az Iron Dames az élen.

F1-Archív: A Marlboro kifizetné az álompárost

Button iránt érdeklődik Maranello, Piquet szerint Massa az erősebb Ferrari-pilóta, Kovalainen hatalmasat bukott: ezek voltak április 27. legérdekesebb Formula-1-es hírei 2000 óta.

Eltaktikázta az esőt a Ferrari, Toyota-győzelem a Porschék előtt Imolában

Hiába voltak a leggyorsabbak hazai versenyükön a vörös autók, az eső kifogott rajtuk, így végül a hajrában a Porsche által üldözött #7-es Toyota nyert.

Porsche-tarolás és Peugeot-dráma a WEC nyitányán

Kisajátította a dobogót a német gyártó Katarban, miután a Peugeot az utolsó körökben adta meg magát a második helyről. Betlizett a Ferrari és a Toyota is.

Al-Attiyah dominál, újra vezet Abu Dhabiban

A címvédő katari valósággal szárnyalt ma a Prodrive Hunterrel, így egy szakasszal a vége előtt visszavette a vezetést a tereprali-vb második futamán.

A Toyota újonca vezet, Al-Attiyah bajba került Abu Dhabiban

Seth Quintero szakaszt nyert és a vezetést is átvette a tereprali-vb második futamán: Nasser Al-Attiyah sok időt veszített, ketten is kiestek az esélyesek közül.