2024. május 18. szombat

Motor hírek

„Mi hárman vagyunk a legteljesebb versenyzők”

Bagnaia szerint a Le Mans-i dobogósok harcolhatnak majd a vb-címért, Marquez viszont úgy érzi, neki még hiányzik valami. De őt vagy Martin választja-e 2025-re a Ducati?

Martin győzött Marquez és Bagnaia előtt

A rajtnál elbukta a vezetést, a hajrában viszont visszaszerezte azt Bagnaiától a vb-éllovas a Francia GP-n. Marquez újabb parádés felzárkózás után lett második.

Martin nyert Marquez előtt, Bagnaia nullázott

Rajt-cél győzelmet aratott a vb-éllovas szombaton a Francia GP-n, a 11 helyet javító Marquez és az apriliás Vinales még dobogón. A címvédő borzalmasan rajtolt, majd kiállt.

Martin bukással együtt pole-ban, Marquez 13.

A vb-éllovas és a címvédő is elesett, mégis ők indulhatnak az első két helyről a Francia GP-n. Vinales még az első sorban, Marquez viszont már a Q1-ben búcsúzott.

„Többet fogunk számítani” – vélik a GP-sek

Biztonsági szempontból szükségesek, a show szempontjából jók a változtatások – mondják a MotoGP mezőnyének tagjai, akik szerint 2027-től többet fog számítani, ki az igazán technikás motoros.

Aero, tiltások és 850 cc: itt az új MotoGP

Csökkenő köbcentik, szigorúbb aerodinamikai szabályok, betiltott eszközök, megosztott GPS-adatok: bejelentették a MotoGP 2027-es szabályrendszerét.

Farkas: Technikai gondok, bukások, kiesések

Jerezben, a Red Bull Rookies Cup nyitányán állt rajthoz a 17 éves motoros, de a kockás zászlót egyik futamon sem látta meg.

VR46-vezetés és megújult Yamaha a teszten

Új aerodinamika és váz debütált a Yamahánál, de más gyártók is rukkoltak elő fejlesztésekkel a MotoGP első idényközi tesztjén – amelyen Fabio di Giannantonio zárt az élen.

Ki a Bagnaia–Marquez csata igazi győztese?

Bizonyos értelemben mindketten: a spanyol újra a legjobb formáját mutatta, a regnáló világbajnok viszont megmutatta, ki az úr a háznál (még). Jerez margójára.

Martin bukott, Bagnaia győzött Marquez előtt

Először nullázott a Pramac vb-éllovasa a Spanyol GP-n, így a címvédő örökölte meg a győzelmet – amelyért Marquezt kellett feltartóztatnia a hajrában.

Mi okozta a 15 bukást a jerezi sprinten?

A versenyzők több mint fele elesett a 12 körös szombati viadal során a MotoGP-ben: a számukra is alig látható nedves foltok fogtak ki rajtuk.

Őrült bukáscunami, Martiné a jerezi sprint

Esések tömkelege tarkította a Spanyol GP szombati sprintversenyét: Marquez az élről, Bagnaia ütközés után bukott. Martin mögött Acosta és Quartararo a dobogón.