Statisztika

A legifjabb és a legöregebb F1-esek

Melyik ország adta legtöbbször a legidősebb pilótát, s honnan jönnek az ifjú titánok az F1-be? És volt e már olyan, hogy a legfiatalabb pilóta idővel a legidősebb lett? Olvasónk egy alapos kimutatást készített!

Évtizedes csúcson a Ferrari - Orosz Nagydíj statisztikák

Mi az, amit a Ferrari a 2007-es Kínai Nagydíj óta csak most, Szocsiban tudott megismételni, hányszor állt két finn pilóta a dobogón, és nyertek-e már F1-es futamot a 77-esnél nagyobb rajtszámmal? Az Orosz Nagydíj statisztikai összegzéséből kiderül.

Mennyit gyorsult az F1 Szocsiban?

Orosz Nagydíjat idén még csak negyedszer rendeztek, így garantálható volt, hogy ezen a hétvégén is megszületik a pálya valaha volt leggyorsabb köre. Eközben viszont egy nagyon érdekes trend kezd kirajzolódni.

Kilenc év óta az első finn pole - bahreini statisztikák

Sebastian Vettel bahreini győzelmével Michael Schumacher egy különös dupláját ismételte meg, Valtteri Bottas visszarajzolta a finneket a rajtrács élére, és utánajártunk, Esteban Ocon előtt ki tudott zsinórban három tizedik helyet szerezni.

Mennyit gyorsult az F1 Bahreinben?

Bár egy ideig úgy tűnt, Bahreinben megszakad a tendencia és nem is lesznek gyorsabbak az autók a tavaly látottaknál, végül azért az időmérőn mégis születtek olyan tempós körök, amilyenekre korábban még senki nem volt képes. Folytatjuk nyomozásunkat a 2017-es körrekordok után.

Öt év óta az első holtverseny - Sanghaji statisztikák

Tudtátok, hogy Lewis Hamilton 2013 óta több sikert ért el az F1-ben, mint Fernando Alonso egész karrierje során. A Kínai Nagydíj statisztikáiból az is kiderül, hogy korábban még csak egyszer kezdődött ilyen szorosan a bajnokság.

Mennyit gyorsult az F1 Sanghajban?

Folytatódott a szezonnyitón kirajzolódott minta, a Formula-1 mezőnye a Kínai Nagydíj helyszínén is gyorsabb volt, mint korábban bármikor. Új sorozatunkban az egész 2017-es idény során végigkövetjük a köridők javulását.

Melbourne-i statisztikák: Bekezdtek a Sebek

A 2017-es F1-es szezon első futamán ismét feléledtek az olasz remények csapat- és versenyzőfronton, és bár a Ferrari sok év után először került mindennek az élére, a legyőzött Lewis Hamilton egy csapásra tudott három mérföldkövet is átlépni.

Mennyit gyorsult az F1 Melbourne-ben?

A 2017-re megváltozott technikai szabályok komoly javulást hoztak a köridőkben. Új cikksorozatunkban az egész szezon során végigkövetjük, mennyivel is lettek valójában gyorsabbak az autók.

Rajtszámok: 10 érdekesség és sok táblázat

A legteljesebb összeállítás, amit a rajtszámokról készíthettünk: összeszedtünk 10 érdekességet, valamint áttekintjük, mely számok foglaltak jelenleg is, s melyeket lehet ismét választani.

Tesztstatok: A Mercedes a Ferrari nyomában

Az első teszthetet a Mercedes vitte, a másodikon azonban már a Ferrari szállította a legjobb köröket. Összegeztük az időeredményeket és megtett távot – versenyzőkre, csapatokra és motorra lebontva.

Az első teszthét statisztikái: A Ferrari a Mercedes nyomában

Valtteri Bottas mindent vitt új csapatával töltött első teszthetén, hiszen a leggyorsabb idő és a legtöbb kör is az ő nevéhez fűződik, ám a számokat alaposabban megnézve nem rajzolódik ki egyértelmű Mercedes-fölény.