2024. október 6. vasárnap

Sepang

Retro - Perez ragyog, Alonso megsiratja mérnökét

Két hőse volt a 2012-es Malajziai Nagydíjnak: Fernando Alonso pályafutása egyik legjobb versenyzésével csalt könnyeket Andrea Stella szemébe, Sergio Perez pedig lenyűgöző produkcióval robbant be az F1 élmezőnyébe.

Méltán Elfeledve: A sosemvolt csapat 2002-ből

A 2002-es Malajziai Nagydíjon feltűnt egy csapat, mely rajthoz sem akart állni, de végül be sem engedték őket a pályára – ötéves motort raktak az autóba, a hátsó szárnya egy háromülésesről származott.

Vinales a sepangi tesztet is az élen zárta

Az utolsó, harmadik nap közel ideális körülmények biztosított a MotoGP szereplői számára, ennek megfelelően a már Valenciában is remeklő yamahás a hét leggyorsabb idejével végzett az első helyen. A mezőny kiegyensúlyozottságát mutatja, hogy még a 15. helyezett is egy másodpercen belülre került a spanyolhoz.

Iannone a leggyorsabb a csonka tesztnapon

Kedden folytatódott a felkészülés a MotoGP malajziai tesztjén, ám a sokáig nedves pálya miatt csak délután tudtak érdemi munkát végezni a csapatok. A legjobb időt a suzukis Andrea Iannone érte el, a fő beszédtémát azonban a Yamaha szolgáltatta.

Stoner és a Ducati kezdett az élen Sepangban

A bolognai gyártó tesztpilótájaként jelenlévő ausztrál elsőségével ért véget az év első tesztjének első felvonása. A kétszeres világbajnokot Andrea Dovizioso és a yamahás Maverick Vinales követte a sorban, míg a címvédő Marc Marquez kilencedikként zárta a hétfőt.

Rejtélyes kipufogóval jelent meg Sepangban a Ducati

Bár a hivatalos tesztig még várni kell néhány napot, a malajziai pályán már ma felbőgtek a motorok a tesztcsapatok jóvoltából. A legnagyobb érdeklődést a Ducati radikálisan új hátsó része váltotta ki.

Stroll ismét tesztelt a Williamsnél

A 2017-es F1-es mezőny eddig egyetlen bejelentett újonca, Lance Stroll intenzív tesztprogramot hajtott végre tavaly, ez pedig nem változott az új évre sem.

1999-ben gyökereznek Silverstone problémái?

Az F1-es Maláj Nagydíj 1999-es érkezése új alapokra helyezte a pályaépítést és a futamrendezést, mellyel az európai helyszínek nem, vagy csak alig tudtak lépést tartani.

Két év múlva búcsúzik a Malajziai Nagydíj

Ami eddig csak híresztelés volt most már biztosnak tekinthető: Malajzia turisztikai és kulturális minisztere megerősítette, hogy 2018 után nem rendeznek több F1-es futamot az országban.

Már 2017-ben elmaradhat a Malajziai Nagydíj

A Malajziai Nagydíj szervezői a csökkenő nézőszámok miatt úgy gondolják, az F1-nek nincs jövője Sepangban - Abu Dhabiban fognak tárgyalni Bernie Ecclestone-nal a futam jövőjéről.

Megvan a kilencedik győztes: Dovi nyert az esőben!

Izgalmas esős versenyt hozott a MotoGP Malajziai Nagydíja, amelyen végül a ducatis Andrea Dovizioso megszerezte karrierje második sikerét a királykategóriában. Mögötte Valentino Rossi és a kiesésekből is profitáló Jorge Lorenzo ért célba; a világbajnok Marc Marquez ismét elcsúszott.

Dovizioso pole-ba állította a Ducatit

Vizes pályán került sor a MotoGP malajziai kvalifikációjára, amelyen Andrea Doviziosónak jött ki a legjobban a lépés: az olasz a két yamahás és a világbajnok előtt szerezte meg a rajtelsőséget.