2024. október 4. péntek
WEC

WEC GT: Továbbra is a Ferrari az úr a háznál

Az olaszok újra elhódították a WEC GTE Pro kategóriájának bajnoki címét, egy finn és egy F1-et is megjárt hazai pilóta közreműködésével, aki egykor Baumgartner Zsolt csapattársa volt.

Az említett olasz versenyző a 33 esztendős Gianmaria Bruni, aki sorozatban harmadszor nyerte meg a GTE Pro kategóriát, 2004-ben pedig a Minardi versenyzője volt a Formula-1-ben. Toni Vilander első WEC bajnoki címét ünnepli. Az előző két évben még Giancarlo Fischella volt Bruni csapattársa.

Az AF Corse 51-es rajtszámú egysége a második helyről kezdte meg a bahreini versenyt, de az első etaptól kezdve domináltak, és idei negyedik győzelmüket – beleértve a Le Mans-i 24 órást, ahol Fisichella is beszállt harmadiknak – szállították a Mücke-Turner páros Aston Martinja, valamint a másik AF Ferrarit vezető Davide Rigon és James Calado előtt. A legközelebbi riválisok, a Porschét vezető Frederic Makowiecki és Patrick Pilet gyengén teljesítettek a versenyen, csak ötödikként ért célba, így a ferrarisok már egy fordulóval a vége előtt ünnepelhettek.

„A mai egy fantasztikus nap, és sorozatban második évben világbajnok vagyok” – mondta Bruni. 2012-ben a GT kategória ugyanis még nem számított világbajnokságnak. „Boldog vagyok, hogy ezt a fontos győzelmet Toni Vilanderrel oszthatom meg. Köszönetet szeretnék mondani a Ferrarinak és az AF Corsénél is mindenkinek, akik kitűnő munkát végeztek azzal, hogy teljesen megjavították az autót a sanghaji balesetem után.”