2024. október 8. kedd
Motor

Dovizioso: Van fontosabb a győzelemnél

Bár az olasz motoros 2009 óta, a Ducati pedig immár lassan hat esztendeje nem nyert futamot a MotoGP-ben, a korábbi 125 köbcentis világbajnok szerint a győzelemnél is fontosabb, hogy folyamatosan versenyképes legyen a Desmosedici GP16.

Bár már kilencedik szezonját futja a gyorsasági motoros világbajnokság királykategóriájában, eddig mindössze egyetlen futamgyőzelmet sikerült bezsebelnie Andrea Doviziosónak: a 2004-ben a 125-ösök között vb-címet szerző, majd a 250-es géposztályban kétszer is összetett második helyezett pilóta az esős Brit Nagydíjat tudta megnyerni még 2009-ben. Csapatának, a Ducatinak sem sokkal jobbak a mutatói: a bolognai gyártó Casey Stoner 2010-es ausztráliai sikere óta nem tudott feljutni a dobogó tetejére.

Dovizioso és az olasz márka idén többször is közel került a nyeretlenségi széria megszakításához (s ez az eddig látottak alapján másfél hét múlva a Red Bull Ringen be is következhet): legutóbb a Sachsenringen sokáig ő vezetett, ám a száradó pályán túl későn állt ki motort cserélni, így csak harmadik lett. A versenyző szerint azonban egy esetleges győzelem sem sokat változtatott volna a helyzetükön:

orig_e62568a440acc8fbb9d59d1be6997426

„Nem akarok megszállottan megnyerni egy versenyt, mert ha tudod, hogy jó munkát végeztél, akkor már nyugodt lehetsz. Természetesen egy győzelem, ha száraz pályán éred el, segíthet növelni a saját önbizalmad és a csapatét is. De azért vagyunk itt, hogy a világbajnokságért harcoljunk és meg is nyerjük azt” – nyilatkozta Dovizioso a Motorsport.com szakoldalnak. „Az, ha most nyertünk volna, de nem tudnánk minden pályán győzelmekért harcolni, nem sokat változtatott volna. Persze jó érzés nyerni, de nem ezen múlik a dolog. Még mindig hiányzik valami száraz körülmények között.”

A 30 éves motorosnak borzalmas idénye van: négy nullázása miatt csupán a kilencedik helyen áll a pontversenyben, ráadásul gyári csapattársa, Andrea Iannone mellett még a szatellit Ducatin ülő Hector Barbera is megelőzi. Dovizioso azonban így is talált pozitívumot eddigi szereplésükben: „Véleményem szerint jó csomagunk van. Nem annyira jó, mint szeretnénk, az igaz, de tudjuk, mi hiányzik és hol kell fejlődnünk. Erre koncentrálunk, s mivel nem vagyunk érintettek a vb-címért folytatott harcban, lehetőségünk van még jobban a motor fejlesztésére fókuszálnunk.”