2024. július 7. vasárnap
Hírösszefoglaló

Verstappen-győzelem a katari pokolban – vasárnap

Idei 14. győzelmét aratta Max Verstappen, a katari hőség miatt több pilóta is rosszul lett verseny közben, Csomós Miklós pedig hibázott a Rally Hungaryn – vasárnapi híreink.

Vasárnap délután megszületett a döntés, miszerint egy új szett abroncson legfeljebb 18 kört tehetnek meg a versenyzők a Katari Nagydíjon a szombaton kibontakozó probléma miatt.

Mads Ostberg nyerte a 2023-as rali Európa-bajnokság zárófutamát, a Rally Hungaryt, mely egyúttal az idei országos ralibajnokság záróversenye is volt. A Citroennel versenyző norvég pilóta 12,8 másodperccel előzte meg a legjobb magyar versenyzőt, Vincze Ferencet, míg a harmadik helyen a lett Martins Sesks végzett.

A Ferrari nem sokkal a futam előtt megerősítette, hogy az üzemanyagrendszer meghibásodása miatt Carlos Sainz nem vesz részt a Katari Nagydíjon – helyszíni források egészen pontosan üzemanyagszivárgásról szólnak. A spanyol versenyző 2015 óta tartó karrierje során másodszor jár így: a 2020-as Belga Nagydíjon McLarenje erőforrásproblémái miatt nem állhatott rajthoz.

Ocon úgy ért célba a hetedik helyen, hogy belehányt a bukósisakjába. De más is rosszul lett: George Russell saját bevallása szerint közel járt az ájuláshoz a fináléban, Lance Strollt és Alexander Albont pedig a hírek szerint az orvosi központba is kellett szállítani, annyira megviselte őt a forróság.

Megviselte a versenyzőket az F1-es Katari Nagydíjon tapasztalt hőség: több pilóta szerint is veszélyesek voltak a körülmények vasárnap.

Betegséggel küzdött az F1-es Katari Nagydíjat rosszullét miatt feladó Sargeant – Russell ájulással küzdött, Stroll egyből a mentőkhöz szaladt, Ocon a sisakjába hányt.

Miközben csapattársa idei 14. futamgyőzelmét aratta, Sergio Perez a bokszból rajtolva mindössze a 10. helyen tudott célba érni, többek között annak köszönhetően, hogy alaposan meggyűlt a baja a pályahatárokkal, és több büntetést is begyűjtött emiatt. Utóbbit Christian Horner csapatfőnök sem tudta szó nélkül hagyni, és határozott üzenetet fogalmazott meg versenyzője felé: nagyon gyorsan össze kell szednie magát.

Rengeteg újságírói kérdést kapott szombati kiborulásáról Lance Stroll. A kanadai F1-es tisztázta, edzője „tesó”, nem változott meg kapcsolatuk a katari incidenssel.

Hiába a három kerékcsere, ez sem állította meg a már F1-es világbajnok hollandot, míg Piastri és Norris révén ismét kettős dobogót ünnepeltek a wokingiak – a Katari Nagydí végeredménye.

Az immár háromszoros F1-es világbajnok Max Verstappen elismeréssel szólt a McLarenekről, s azt is kijelentette, hogy az első etapban nyerte meg a versenyt.

Suzukához hasonlóan ismét a második és harmadik helyen futottak be a McLarenek, csak ezúttal Piastri végzett előrébb: mindketten elfáradtak.

A hétvége egyik legszikrázóbb eseménye kétségkívül a Mercedesek ütközése volt a rajt után. Elsőre nem értette mi történik, de tudja, hogy az ő hibája volt: a hétszeres F1-es bajnok elismerte felelősségét az elsőkanyaros ütközésért.

Csalódott a kihagyott dobogós helyezések miatt, ám meg tudják beszélni az incidenst – véli George Russell a Hamiltonnal történt ütközését követően.

Hiába beszéltek előzetesen annak lehetőségéről, hogy Hamilton jobban rajtolhat, mégis megtörtént a baj: a csapat szerint kettős F1-es dobogót buktak.

A McLarenek erős teljesítményére számítani lehetett, ám a Mercedes visszakapaszkodása váratlanul érte – árulta el Leclerc, aki a verseny nehézségeiről is beszélt.

Verstappen már világbajnok, a McLaren az Aston nyakára esett, előzött az Alfa Romeo: így állnak a vb-tabellák öt fordulóval a vége előtt.