Hírösszefoglaló

Nyomás Perezen, pucér Bottas, Német Nagydíj – szombati F1-es hírek

Még Verstappen is bízik a szorosabb versenyben, Ricciardo teljesítményét méri fel a Red Bull a gumiteszten, újabb részlet Hamilton szerződéséről.

Max Verstappen megérti, ha unják a Red Bull uralmát. Korábban is volt már ilyenre példa az F1-ben – mutatott rá a címvédő, aki hozzátette: ő maga is bízik benne, hogy szorosabb lehet a verseny a csapatok között. Az interjúrészlet bővebben itt.

Helmut Marko elismerte, Daniel Ricciardo teljesítményét is fel akarja mérni a Red Bull a gumiteszten – fokozódik a nyomás Perezen? Részletek itt találhatók. Marko a bajnokságban utolsó AlphaTauri idei formájára is kitért: nem elégedettek a csapat idei teljesítményével, ennek ellenére a gárda továbbra is ellátja fő funkcióját a tanácsadó szerint.

A Red Bull technikai igazgatója az RB19 fő erősségéről beszélt. Pierre Wache kiemelte, az autó a különböző típusú pályákon is hatékony tud lenni. A szakember úgy véli, a versenytempóban látott előnyt nemsokára ledolgozzák a riválisok – ezeket mondta a műszaki főnök.

Újabb részletek Lewis Hamilton küszöbön álló új Mercedes-szerződéséről: a Sky információi szerint logikusan a Brit Nagydíjon jöhet a bejelentés, a fő részletek pedig nem a pénzről szólnak.

James Allison eközben arról beszélt, élvezi az üldöző szerepét a Mercedes. A nyeretlenség miatt érzett bosszúságot elnyomja a fejlődés és felzárkózás iránti izgalom – állítja a csapat technikai igazgatója.

Miért ilyen rossz a futamokon a Haas? Látva, hogy Hülkenberg csupán 15. lett Kanadában a negyedik és Barcelonában a hetedik rajtkockából, ezt a kérdést jártuk körbe a Formula Plusz rovatban. A gumikezelés „megöli a vasárnapokat” az amerikai F1-es csapat számára, ebben a tekintetben az egész mezőny leggyengébbje a Haas VF-23. Az elemzés itt olvasható.

A Hockenheimring pályamenedzsere arról beszélt, a pálya érdeklődik a Formula-1-es visszatérés iránt, sőt a sorozat részéről is történt már megkeresés irányukba. „Vannak jelek a versenysorozat felől, hogy valami elképzelhető a jövőben. De ezek csak jelek, se több, se kevesebb” – fogalmazott Jorn Teske.

Szemmel láthatóan élvezi az Aston Martinnál való versenyzést Fernando Alonso – pedig nem tudja, még az F1-ben lesz-e, amikor tényleg a csúcsra juthatnak. Ezt mondja a spanyol.

Az Aston Martin F1-es technikai igazgatója beszélt róla, mennyire rendkívüli és merész futamokat teljesített szezon előtti balesete fényében Lance Stroll: lenyűgözőnek tartja teljesítményét.

A MotoGP szombati napja Marco Bezzecchié volt. A hétvégét eddig uraló VR46-os volt a legjobb az asseni időmérőn, megelőzve Bagnaiát és Marinit. Martin a tizedik, Marquez a Q1-ben keveredett bizarr incidensbe – a kvalifikációról itt írtunk. A délutáni sprinten hamar visszaszerezte a rajtnál elbukott vezetést a VR46-os, aki először nyert szombati versenyt. A második Bagnaia így is növelte előnyét, Binder büntetése után Quartararo a harmadik – bővebben itt.

Poznanban megkezdődött a 2023-as kamion Európa-bajnokság újabb versenyhétvégéje. Az új versenypályán Kiss Norbert 1:56:639-es idővel megszerezte az első rajtkockát. A magyar pilóta a hétvége első futamát is megnyerte, a másodikon pedig ötödik lett, napját ez a beszámoló foglalja össze.

Végül a nap bulvárposztja: igen, megint meztelen volt Valtteri Bottas, ezúttal azt örökítette meg, hogyan mártózott meg egy tóban. Aki szeretné, itt megnézheti a fotó pőre változatát.