Ezért viharzott ki Vettel a versenyzői eligazításról

A négyszeres világbajnok egy 25000 eurós, felfüggesztett bírságot kapott az FIA-tól, miután pénteken önkényesen, idő előtt távozott a versenyzői eligazításról. Kiderült, miért cselekedett így.

Az FIA a múlt hétvégén Spielbergben egy kissé túlzásba vitte a pályahatárok szigorú betartatását, aminek az lett a következménye, hogy a pénteki időmérőn, a sprintfutamon és a versenyen is rengeteg kört töröltek, sőt, nagyon sok büntetést is kiosztottak pályaelhagyásért.

Ez volt a fő témája a péntek esti versenyzői eligazításnak is, amelyről mint már beszámoltunk, Vettel idő előtt kiviharzott. A német „jutalma” egy felfüggesztett 25000 eurós pénzbírság lett, a Sky Sports riportere, Ted Kravitz pedig utánajárt, min kapta fel a vizet a négyszeres világbajnok.

„Nagy vita volt a versenyzők közt a péntek esti időmérőt követő eligazításon a pályahatárokat illetően, ami már nagyjából húsz perce tartott. Vettelnek nem tetszett, hogy a szokványos, ilyenkor elhangzó témák még csak szóba sem kerültek addig a pontig.”

„Azon gondolkodott, hogy ha nem esik szó ezekről – az egyébként fontosabb – témákról, akkor feláll és kisétál az ajtón. Aztán így is tett, és emiatt kapta azt a 25000 eurós büntetést” – tudta meg a Sky Sports riportere.

Ha igazi Formula-1-rajongó vagy, akkor a Formula Aréna Facebook-csoportunkban a helyed, ahol minden futam után megvitathatod a többiekkel, hogyan tetszett a legutóbbi verseny és nem maradsz le a legfontosabb hírekről sem!