2024. október 6. vasárnap

diGrassi

Buemi a leggyorsabb, szenved a címvédő

Két igencsak zűrzavaros edzéssel kezdődött meg a Formula-E új szezonjának első versenynapja Pekingben. Az e.dams és az Abt autói diktálták a tempót, míg a címvédő Piquet egy bizarr baleset részese volt.

Retro - Szokatlan roncsderbi Suzukában

A törött autók nem nyújtanak szokatlan látványt Suzukában, de a 2010-es Japán Nagydíj során tuti volt valami a levegőben - Sebastian Vettelt és Kamui Kobayashit ez azonban nem nagyon érdekelte.

Formula-E: Di Grassi tovább faragta az etalont

Véget ért a Formula-E előszezoni tesztjeinek negyedik napja Doningtonban, és hétfő után ismét az Audi Sport Abt egyik autója végzett az élen, ezúttal Lucas di Grassi vezetésével.

Formula-E teszt volt Magyarországon

Az Abt Formula-E csapata már félidőben jár új, saját autója elkészültével, melynek egyes elemeit nemrég Magyarországon is tesztelték - a csapatfőnök több meglepetés bejelentésére is készül.

Piquet egyetlen ponttal bajnok az év versenyén!

A 2008-as F1-es szezonzárót idéző izgalmakkal dőlt el a Formula-E első bajnoki címe Nelson Piquet javára, miután Sebastien Buemi döntő hibát vétett. A győzelem egy kizárás után lett Sam Birdé.

Az eső mindent felborított, Sarraziné a pole!

A Formula-E szezonjának utolsó időmérője drámai körülmények között zajlott. Stephane Sarrazin meglepő első rajthelyet szerzett, de az eső miatt Buemi, di Grassi és Piquet csak a 6., 11. és 16. helyről indulhatnak.

Buemi a pole-ban bajnoki riválisai előtt

Sebastien Buemi eddig mindent megtett annak érdekében, hogy ledolgozza pontbeli lemaradását két fő ellenfelével szemben, hiszen megszerezte az első rajthelyet a Formula-E szombati londoni versenyére.

Ismét az 1. - Vergne a Formula-E pole-királya

Jean-Eric Vergne harmadik pole-pozícióját szerezte a Formula-E első oroszországi hétvégéjén, így a két bajnokesélyes elől kezdheti majd meg a 15 órakor rajtoló futamot.

Kizárták di Grassit, d'Ambrosio lett a győztes

A verseny utáni ellenőrzésen szabálytalannak bizonyult az Audi Sport ABT győztes autójának első szárnya, így Jerome d'Ambrosio örökölte meg a németországi futam első helyét.

Di Grassi éppen kibírta a versenytávot és nyert

A berlini Tempelhof repülőtéren rendezett Formula-E versenyen csak az első hely sorsa nem forgott veszélyben egyetlen pillanatig sem, hátrébb azonban minden folyamatosan változott.

Az edzések után aggódik a Formula-E mezőnye

A két szabadedzéssel megkezdte a munkát a Formula-E mezőnye a szezon nyolcadik állomásán, Berlinben. A pilóták egy eddig szokatlan problémával szembesültek, a gumijaik ugyanis erősen koptak.

Di Grassi: A higgadtság a Formula-E-ben fontosabb, mint máshol

Az elektromos sorozat, a Formula-E mezőnye jövő hétvégén a szezon második futamát teljesíti Malajziában. Az első verseny győztese, Lucas di Grassi mesélt élményeiről, és kijelentette, ismét a győzelemre tör.