VeszprémRali

Videón a Veszprém Rali legjobb pillanatai

Az alábbiakban látható a RallyFeeling.hu nagyszerű videós összefoglalója a 2015-ös országos ralibajnokság ötödik futamáról, mely Herczig Norberték idei negyedik győzelmét hozta.

MR Racing: Hatból három a szezon legnehezebb versenyén

Fortuna nem fogadta kegyei közé Veszprémben az MR Racing csapatát, hisz a hat rajtoz álló egységből csak hárman gurulhattak át a céldobogón. A Kovács - Istovics kettős az abszolút 11., a Maricsek - Magyar páros a 15., míg a Borbás Csáki duó a 6-os géposztály második és az abszolút 20. helyén teljesítette a 22. Veszprém Ralit.

Botka Rally Team: Veszprémből egyenesen Észtországba

A hazai murvás ORB futam után hétfőn hajnalban indult a Botka Rally Team párosa a soron következő ERC futamuk, a Rally Estonia helyszínére. A 22. Veszprém Rallye-n Szenner Zsolt navigált Botka Dávidnak, míg a csapat navigátora, Mihalik Péter szokásához és ígéretéhez híven most is Lovász Palinak diktálta az itinert. A páros a verseny után a pályabejáró autóval 1800 kilométert autózott, hogy aztán a szerdai és a csütörtöki napon az észt pályabejáráson feldolgozza a 9 különböző gyorsasági szakaszt.

Jánosáék túlszárnyalták a kívánságaikat

A 22. Veszprém Ralin sem hagyta magát Jánosa Ákos és Rubóczky Attila a Citroennel. Először mentek együtt, de mivel testvérek, megvolt az alap bizalom, ami nagyban segítette a versenyzésüket. A teszten kicsit összecsiszolódtak, majd minden figyelmüket a jó helyezésre összpontosították. Győzni akartak, és megcsinálták.

Kurtos: Veszprémben sem volt szerencsénk

Nagyon bizakodva állt a rajthoz a 22. Veszprém Ralin a Kurtos Róbert – Kürti Tamás kettős, de az égiek most sem akarták, hogy jól végződjön a versenyük. Ismét meggyűlt a bajuk az EVO-val, és ráadásul sajnos össze is törték, de a fiúknak szerencsére semmi bajuk nem lett.

Spitzmüller: Kellett már nagyon

Bár a balszerencsés sorozatot teljesen nem sikerült lezárniuk, a Spitzmüller Csaba – Bazsó Attila páros egy defekt és egy leszakadt hátsó differenciálmű ellenére sikeresen célba hozta a Veszprém Ralin az Evo X-es Mitsubishi Lancert, és ezzel székesfehérvári kiesésüket feledtetve újra értékes pontokat szereztek az országos rali bajnokságban.

Maxx Race Team: Így esett – így estünk

Egy sikeres debütálásra készült a murvás terepen Strider Zoltán és Koch Péter. A technika időben összeállt, a Velenczei Ádám-féle Mitsubishi Lancer Evo IX-es gép harcra készen állt a 22. Veszprém Ralira.

Kazár Miklós: Visszavettük a sorstól, amit elvett

Úgy tűnik, 2015-ben egy zavartalan futamot sem képes végigcsinálni Kazár Miklós. A hétvégi Veszprém Ralin előbb időbüntetést kapott, majd egy baleset miatt veszített rengeteg időt, ám a harmadik gyorstól kezdve minden egyes másodpercért megküzdve jött előre, és szakaszt is nyerve végül a harmadik helyen zárt.

Klausz hazai környezetben is győzni tudott

Hibamentesen teljesítette a 22. Veszprém Rallyet a Klausz Kristóf-Kecskeméti Balázs duó. A Renault Clio R3-mal versenyző páros technikai gondok nélkül, folyamatosan gyorsulva abszolválta a kijelölt távot az ORB mezőnyében, ami a leintéskor az 5-ös kategóriában és a kétkerék-meghajtásúak között is győzelmet jelentett.

Matics biztosra ment Veszprémben

A 3. géposztály második helyét szerezte meg Matics Mihály és Zejda Viki a Veszprém Ralin, az Országos Ralibajnokság ötödik futamán, valamint az erőgyorsaságin is a második helyen végeztek, így összesen tíz pontot gyűjtöttek.

Veszprém Rali: A Skoda Fabia R5 jött, látott és győzött...

A Magyar Országos Rallye Bajnokság idei 5. futamát óriási várakozások előzték meg. A 22. Veszprém Rallye-ra – igaz, hogy csupán egy futam erejéig, de - többszörös bajnokok szálltak vissza a „ringbe”azért, hogy terveik szerint egy kicsit megbolygassák a mezőny állását.

Veszprém Rali: Krózser nehéz, de sikeres versenye

Az abszolút hatodik helyet szerezte meg Krózser Menyhért és Buchholz János, Mitsubishi Lancer Evo IX R4-essel a Veszprém Ralin, az Országos Ralibajnokság ötödik futamán.