Michael Schumacher állt ott a legtöbbször, bebocsátásainak és kiutasításainak száma is rekordot jelent – utóbbi téren Moss, Prost és Alonso is ott van mellette a sorban.

Szám szerint - Büntetett előélet

A sportban büntetésekkel próbálják jobb belátásra bírni a szabályszegőket. A Formula-1-ben ennek is komoly hagyománya, és terjedelmes története van. Kezdve a szóbeli figyelmeztetéstől egészen a világbajnokságból való utólagos kizárásig, mára rendkívül változatos szankciók állnak rendelkezésre.

Szám szerint: Körtáblázat félidőben

A német F1-es futam elmaradása miatt jelen évnek nincs egész futamra vetíthető matematikai közepe. Ezért a most kezdődött hosszú nyári szünetet, amely kettévágja az idei évadot, tekinthetjük afféle lélektani Formula-1-es félidőnek is.

Szám szerint: Meddig gyorsult a Hungaroring?

Az F1-es statisztikákkal foglalkozó sorozatunk legújabb kiadásában azt vizsgáljuk meg, hogyan gyorsultak (majd lassultak) a legjobb edzéskörök a Magyar Nagydíjnak otthont adó Hungaroringen.

Szám szerint: Egy siralmas statisztika

Gyakran abba a tudatba ringatjuk magunkat, hogy az F1 érdekesebb, mint azt látni véljük. Hiszen biztosan futnak benne tendenciák, amelyek a háttérben odahatnak, és majd kipattan belőle a meglepetés.

Szám szerint – A legnagyobb dobogós mágusok

Egyszerű „valószínűség-számítással” állítottam fel egy sorrendet a hatékonyság és eredményesség szemléltetésére (kedvező esetek száma/lehetséges esetek száma). Azaz dobogók száma osztva a rajthoz állások számával.

Szám szerint: Párban a csapatért

Kilenc futam telt el a 2015-ös F1-es szezonból, így most a bajnokság háromhetes szünetében eljött az ideje a félidei összegzésnek, még mielőtt a Hungaroringre érkezik a száguldó cirkusz.

Szám szerint - Nemzetek eredményessége

A hatvanas és hetvenes években a brit pilóták adták a Formula-1-es mezőny legjavát, a nyolcvanas években már az olaszok voltak többségben. Érdekes, hogy manapság jóval kiegyenlítettebb a leosztás, egy ország sincs már döntő többségben a versenyzők között.

Szám szerint – Egy különleges statisztika

Az F1 történetét a számok nyelvén bemutató sorozatunk legújabb kiadásában az egyes események gyakoriságával foglalkozunk – mi mennyire volt jellemző a sportág elmúlt 65 évében?

Szám szerint: Rajthelyek és győzelmek viszonya

Evidens, hogy előröl indulva könnyebb győzni, az időmérésen leggyorsabb autónak még helyzeti előnyt is biztosít a rajtrács. De mekkora eséllyel nyerhet az, aki rosszabb helyre kvalifikált?

Szám szerint – Csapatok és teljesítmények

Egy jól összeszokott csapat mindig jó alap a teljesítményhez, még akkor is, ha közben változnak az idők, a helyzetek. A versenyzők java köröket ír le nemcsak a pályán, hanem egész pályafutásában.