Túraautó

SEAT EC: A magyarok a rajtnál rontották el

Nem rajtoltak jól a magyarok a SEAT León Eurocup második angliai versenyén, így számukra a visszazárkózásról szólt a viadal. Végül a Zengő Motorsportot képviselő Szabó Zsolt lett a legjobb közülük a maga 13. helyezésével, míg a B3 Racing színeiben induló Bús Edina és Fekete Dominik a 15. és 24. helyeket szerezték meg. A futamot a pole-ból induló Jonathan Cocker nyerte.

Magyar idő szerint vasárnap késő délután került sor a SEAT León Eurocup második silverstone-i futamára. A mezőnyben ezúttal is hárman képviselték a magyar színeket: a zengős Szabó Zsolt a 12., míg a B3 Racing duója, Bús Edina és Fekete Dominik a 17. és 23. helyekről vághatott neki a 11 körös viadalnak. Sajnos a rajt egyiküknek sem sikerült igazán jól: Zsolt a 16., Edina a 19., Dominik pedig csupán a 26. pozícióban zárta az első kört.

21551_w666px_f83d0d8ce25b516fab29bc2cb6803cab

Szerencsére azonban nem ez jelentette számukra a végállomást, a csatákat is kihasználva néhány helyezést sikerült előrébb lépniük. Szabó Zsolt lett végül a legjobb a magyarok közül a maga 13. helyével, Bús Edina nem sokkal mögötte, a 15. pozícióban ért célba, míg zengős sorstársához hasonlóan az első túraautós szezonját töltő Fekete Dominik pedig a 24. helyen látta meg a kockás zászlót.

Ami pedig az élmezőnyt illeti: ezúttal ott sem láthattunk igazán nagy csatákat. Az egyetlen komolyabb ütközetet a bajnokság két esélyese, Stian Paulsen és Pol Rosell között láthattuk még az első körben, amelynek következtében utóbbit csupán a 12. helyen intették le. A futamgyőzelmet a pole-ból induló Jonathan Cocker zsebelte be, míg a dobogóra Alexander Morgan és Jordi Oriola állhatott még fel.

A szezon egy hónap múlva az ausztriai Red Bull Ringen folytatódik.