2024. október 4. péntek

Rali hírek

Már tesztelik a Toyota hibrid raliautóját

2022-től a szabályzatnak megfelelően hibrid Rally1-es versenyautók lépnek a jelenlegi WRC csúcskategória helyébe. A Toyota már a finomhangolást végzi GR Yaris alapú konstrukcióján.

WRC: Neuville-é az Ypres Rali Breen előtt

Kettős Hyundai-sikert hozott a Rali-világbajnokság belga futama, a dobogó alsó fokára pedig Kalle Rovanpera állhatott fel, miközben a vb-éllovas Sebastien Ogier csak ötödik lett.

Hyundai 1-2 a nagy balesetek versenyén

Thierry Neuville és csapattársa, Craig Breen már nem csatázik egymással, a dobogóért a három Toyota küzd, Ott Tanak defeket miatt maradt le, a többiek pedig már összetörték magukat.

Győzelemmel felérő harmadik hely Rómában

Harmadik lett a Rally di Roma Capitale-n Herczig Norbert és Ferencz Ramón, ezzel megszerezték harmadik ERC dobogós helyezésüket.

Tizedik helyen zártak Vogelék Rómában

Csaknem 190 kilométernyi gyorsaságit, és majdnem 450 km-nyi etapot teljesítve az ERC3-as kategória 10. helyén zárta a rali-Eb olaszországi fordulóját a Vogel Adrienn, Notheisz Ivett női kettős.

Vogelék megkezdik szereplésüket a rali-Eb-n

Bő fél év után tér vissza a FIA ERC mezőnyébe Vogel Adrienn és Notheisz Ivett. A Roger Racing Team női ralipárosa legutóbb tavaly ősszel indult az Eb-n a Rally Hungary hétvégéjén.

SRTH: Róma, de nem vakáció

A SKODA Rally Team Hungária párosa harmadik alkalommal indul az ERC olaszországi futamán a Rally di Roma Capitale-n. Herczig Norbert és Ferencz Ramón ezúttal is alaposan felkészült...

Rovanpera történelmet írt a WRC-ben

Kalle Rovanpera lett a rali-világbajnokság történetének legfiatalabb futamgyőztese, miután egyperces előnnyel megnyerte az Észt Ralit. Ogier növelte előnyét a tabellán.

Vogel: Értékes helyezés a Rallye Weizen

Jól sikerült a felkészülés Vogel Adriennek és Notheisz Ivettnek a július 24-i, olaszországi rali-Eb futamra. A Roger Racing Team párosa húsz indulóból hetedik helyen zárt a kategóriájában.

WRC: Rovanpera-Breen csata Észtországban

A helyi hőstől már az első napon elbúcsúzhattunk az Észt Ralin és nagyon úgy tűnik, hogy új győztes avat a rali-vb: Kalle Rovanpera és Craig Breen is pályafutása első sikeréért küzd.

Ausztriában készülnek a rali-Eb-re Vogelék

Egy héttel a FIA ERC, vagyis a rali-Eb olaszországi fordulója, a Rally Di Roma Capitale előtt Ausztriában, a Rallye Weizen áll rajthoz most hétvégén Vogel Adrienn és Notheisz Ivett.

Az Észt Ralin bizonyíthat a Toyota Yaris WRC

A most hétvégén megrendezésre kerülő Észt Ralival kezdődik a Rali-világbajnok 2021-es évadjának második fele. Az elmúlt három futamot győzelemmel záró és jelenleg a bajnokságot mind a pilóták, mind a gyártók mezőnyében toronymagasan vezető TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team célja, hogy továbbra is domináljon.