Hamilton az élen, Verstappen a nyomában

Tovább zajlott az adok-kapok a Portugál Nagydíj hétvégéjén a Mercedes és a Red Bull között. A második szabadedzésen Lewis Hamilton végzett az élen, de az előnye mindössze 0,14 másodperc volt.

Egy meglazult csatornafedél miatt 10 perc késéssel, magyar idő szerint 16:10-kor kezdődött a Formula-1 második szabadedzése Dél-Portugáliában. A mezőnynek 60 perce maradt a pénteki felkészülésből, így a pilóták az erős szél ellenére rögtön az első percekben birtokba vették a pályát. Az első gyorsköröket követően Max Verstappen kényszerült kiállásra, akinek az autójában meghibásodott az elektronikus hátsó fékkör. A Red Bull ezzel értékes perceket veszített, de körülbelül húsz perc elteltével a holland visszatérhetett a pályára, és folytathatta a munkát.

E0N7A_OWYAAZ_i-

Az erős, néhány ponton 30 km/órás szél különösen azért nehezítette a körülményeket, mert a pálya szintkülönbségei egy hullámvasútéhoz hasonlítanak, több csúcs- és mélyponttal. Ebből fakadóan akárhányszor egy magasabb ponthoz értek a pilóták, a szél belekapaszkodott az autóba, hogy aztán egy mélyebb szakaszhoz érve engedjen rajta.

16 perccel a vége előtt Mick Schumacher autója produkált rejtélyes problémát. A pilóta először csak annyit közölt mérnökével, hogy „furcsa” dolog történt az autóval, mire némi faggatózás után kiderült, a motorhoz köthető a jelenség. Ennek ellenére Schumacher némi lassítás és a kormányon történt állítás után folytatta a felkészülést.

E0N-hiDWYAAXxtj

Ami a hétvége hátralévő részére határozottan pozitív, hogy az élen továbbra sem emelkedik ki egyetlen pilóta sem: a leggyorsabb kört produkáló Lewis Hamilton mögött mindössze 0,14 másodpercre zárt legnagyobb riválisa, Max Verstappen, akit látszólag nem hátráltatott jelentősen a műszaki probléma. Mögéjük Valtteri Bottas ért a legközelebb 0,35 másodperces hátránnyal, míg Verstappen csapattársa, Sergio Perez most csak a 10. helyen zárt több, mint 0,6 másodperccel.

A középmezőnyből jól teljesített a Ferrarival Carlos Sainz, valamint az Alpine párosa, Fernando Alonso és Esteban Ocon - ők hárman fél másodpercen belül zártak Hamilton mögött. Az első tízbe még Daniel Ricciardo a McLarennel, valamint Lance Stroll az Aston Martinnal fért be. A mezőny „sűrűségét” példázza, hogy a 12. helye leintett McLaren Lando Norrisszal még egy másodpercen belül volt a legjobbhoz képest. Egyébként tavaly októberben az itteni FP2-n 1:17,940 volt a mérce Valtteri Bottastól, ami jól tükrözi az idei autók lassulását.