McLaren: Vandoorne nem olyan jó, mint vártuk

Rosszkor érkezett a rossz helyre: valószínűleg nincs is olyan ember, aki ilyen szürke teljesítményt várt volna első teljes évében a McLaren belgájától, akinek továbbra sincs pontja.

Nagy várakozások előzték meg Stoffel Vandoorne érkezését a Formula-1-be: múltbeli eredményei, köztük domináns 2015-ös GP2-es bajnoki címe alapján komoly sikereket jósoltak neki a királykategóriában. Előtte Max Verstappen érkezett ekkora ígéretként a sportágba, a 25 éves belga azonban rosszkor, rossz helyen kötött ki. A McLaren-Honda eddigi leggyengébb szezonját futja, Fernando Alonso megvillanásai mellett pedig Vandoorne szereplése teljesen elhomályosul.

„Nem olyan jó, mint vártuk” – beszélt a Sky Sportsnak Eric Boullier versenyigazgató Vandoorne újonc szezonjának eddigi alakulásáról. „Igen meggyőző eredménylistája volt az alsóbb kategóriákban, mindent megnyert, ahol megfordult, ahogy Lewis Hamilton. Ez nagy tehetségre vall.”

„Mi sem biztosítottunk 100 %-ot a jó szerepléshez, mert sok probléma adódott az autóval, a gondok rendszeresek voltak. Most azonban folyamatban van a megoldásuk, hogy úgy vezethesse az autót, ahogy mi szeretnénk, és gyors legyen. Biztos vagyok benne, hogy sikerrel fog járni. A fiatal versenyzők, Verstappentől kezdve, szenvednek az első hat hónapban” – nézett bizakodóan előre Boullier.

Stoffel Vandoorne – aki rögtön legelső versenyén, a 2016-os Bahreini Nagydíjon beugróként 10. lett – Jolyon Palmer és Marcus Ericsson mellett egyike azon három versenyzőnek, akik idén még nem szereztek pontot. Nyolcból négy alkalommal ért célba, legjobb helye 12. pozíció volt Bakuban, egy alkalommal műszaki hiba miatt a rajtrácsig sem jutott el.