Hat másodperc: Ennyire balszerencsés Raikkönen

Kiszámolták, hogy a finn versenyző három tizedmásodpercet veszített körönként a Nico Rosberggel való ütközés következményeként. Ha az autó nem sérül ennyire, meglett volna a dobogó.

Kimi Raikkönen sorozatban a harmadik versenyen végzett a hálátlan negyedik pozícióban. Malajziában a futam során az őt előző Nico Rosberggel ütközött, és bár az esetért a Mercedes-pilóta 10 másodperces időbüntetést kapott, a finn így sem került hozzá olyan közel, hogy a dobogóra állhasson. Maurizio Arrivabene csapatfőnök a futam után elmondta, a Ferrari megsérült az ütközésben, egy másik nyilatkozatban pedig részleteket is elárult:

„A Nicóval való ütközés hatásaként elveszítette a padló és az első szárny egy darabját A mérnökeink által elvégzett számításaink szerint úgy 10 pontot veszített a leszorítóerőből – tehát lehetetlen lett volna ebből a helyzetből felzárkózni. De még sérült autóval is nagyon jó köröket teljesített, ezért megpróbáltunk a bokszfalon húzni valamit a stratégiával, de ők is ugyanezt tették. Mi agresszívak voltunk, ők is agresszívak voltak, mikor lelassítottunk, ők is lassítottak. Kár, hogy Kimi nem jutott a dobogóig, de már az ütközéssel elszállt minden esély” – idézi a motorsport.com Arrivabenét.

A szakoldal számításai szerint három pontnyi leszorítóerő elnagyolva egy tizedmásodpercnek felel meg, így a Raikkönen által elveszített 10 pont 0,333 másodperc veszteség egy körben. Azt már mi tesszük hozzá, hogy az eset a 38. körben történt, ezért az adatok alapján az utolsó 19 körben Raikkönen 6 másodpercet veszített el. A büntetés hozzáadása után a két versenyzőt 3,2 másodperc választotta el a befutónál, tehát ha ugyanígy ütköznek, de Raikkönen autója nem sérül meg ennyire, a finn megszerezhette volna a dobogós pozíciót – persze nem számolva azzal az ismeretlen tényezővel, hogy Rosberg mennyi tartalékkal rendelkezett még.