Formula Junior: Egy újabb ajándék

A Ferrari hazája, rengeteg tifosi, majd pedig egy óriási eredmény a vörösöktől. Hamilton részéről egy rossz rajt és sok munka. Ebben a cikkben az Olasz Nagydíj eseményeit idézzük fel.

Kolbert Márió, a Formula Junior sorozat szerzője 14 éves, a Formula-1-et 2008 óta követi, eddig pedig egy időmérőt és futamot sem hagyott ki. Összefoglaló cikkeiben feleleveníti az egyes versenyek eseményeit, és értékeli a legfontosabb pillanatokat.

Időmérő

A Q1 nem tartalmazott túl sok izgalmat, az újonnan bemutatkozó Esteban Ocon esett ki idő előtt, rajta kívül még Magnussen, Palmer, Ericsson, Nasr és Kvjat kényszerültek az idő lejárta után kiszállni az autóból. A Q2-ben feltűnt egy nem megszokott pilóta, Pascal Werhlein, mivel sikerült a 16-on belül végeznie az első szakaszban, ám a második után már búcsúzni kényszerült, mellette még Sainz, Button, Alonso, Grosjean és Massa esett ki. Az időmérőt hatalmas fölénnyel Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte, pontosan 478 ezreddel, mögötte Nico Rosberg, majd pedig Sebastian Vettel végzett.

Futam

A pole-ból rajtoló Hamiltonnak nem sikerült zökkenőmentesen az indulás, egészen a 6. pozícióig esett vissza. A hátsó traktus a megszokottnál is jobban vigyázott egymásra. A második kör elején Palmer és Nasr értek össze, utóbbi jobban bánta. A kör végén a boxba kényszerült állni, majd pedig 15 percnyi várakozás után újra a pályára gördült, igaz, csak két kör erejéig. Hamiltonra rengeteg munka várt, és egy jó taktika kellett ahhoz, hogy a brit pilóta feljebb tudjon jönni. A futamot Nico Rosberg nyerte meg, mögötte Lewis Hamilton ért célba, a dobogó harmadik fokára Sebastian Vettel állt fel.

Csapatok értékelése

Mercedes (498 pont): Óriási előnye volt a csapatnak egész hétvégén, és ez az időmérőn és a futamon is meglátszott. Hamilton a csapattársának majdnem 5 tizedet adott. Rosberg a versenyen is mérföldekkel előrébb járt, mint a Ferrarik.

Red Bull (290 pont): Nem voltak jók egész hétvégén, ez nem az ő pályájuk volt,  Ricciardo 5., Verstappen 7. lett.

Ferrari (279 pont): Ők igenis ott voltak a Mercedesek mögött, jól mentek, feküdt nekik ez a gyors pálya, nagyon várom, mit fognak elérni Szingapúrban.

Williams (111 pont): Massa visszavonulásának bejelentése nagyon meglepett, én még megtartottam volna legalább egy évre, viszont vasárnap Bottas végzett előrébb, hiszen a 6. lett, míg csapattársa 9.

Force India (108 pont): Ismét visszaestek a Williams mögé, igaz, csak 3 ponttal, de akkor is. Itt egy nagyon szoros csata alakulhat ki még az év maradék részére. Perez a 8., Hülkenberg a 10. lett.

McLaren (48 pont): Massa mellett Button is visszavonul, habár Button marad a csapatnál. Ezen a pályán számított a csapat, hogy elég hátul fognak végezni, és ez be is teljesedett, Button 12., Alonso 14. lett.

Toro Rosso (45 pont): Kvjatot még az ág is húzza, hiszen a futamon ismét kiesett, sőt olyan hírek járják a világot, hogy a GP2-es Pierre Gaslyt hozzák fel a helyére. Sainz a 15. helyen végzett.

Haas (28 pont): Gutierrez helye még nem teljesen biztos, viszont Grosjean 2017-ben is a Haas pilótája lesz. Grosjean a 11.-ként éppen nem lett pontszerző, Gutierrez a 13. lett.

Renault (6 pont): Egyik pilóta sem tudott nagyon menni ezen a pályán, Palmer kiesett, Magnussen pedig a 17. lett.

Manor (1 pont): Esteban Ocon élete második Formula-1-es versenyén 18. helyen végzett, míg csapattársa kiesett.

Sauber (0 pont): A pontszerzés még mindig nem sikerült, és már nincs annyira sok ebből a szezonból. Ericsson a 16., Nasr kiesett.