2024. szeptember 20. péntek
F1

Formula Junior: Amikor a két Mercedes kiesik...

Kvjat lefokozása, Verstappen előléptetése, a Williams hihetetlen visszaesése, a rajt utáni óriási baleset, és a fiatal holland győzelme. Ebben a cikkben a Spanyol Nagydíj eseményeit írjuk le.

Kolbert Márió, a Formula Junior sorozat szerzője 13 éves, a Formula-1-et 2008 óta követi, eddig pedig egy időmérőt és futamot sem hagyott ki. Összefoglaló cikkeiben feleleveníti az egyes versenyek eseményeit, és értékeli a legfontosabb pillanatokat.

Időmérő

A Q1-ben nagy meglepetésre Massa is kiesett, mellette még Haryanto, Wehrlein, Nasr, Ericsson és Palmer búcsúzott. A Q2-ben Gutierrez, Magnussen, Grosjean, Kvjat, Button és Hülkenberg esett ki. A Ferrarik csak az 5-6. helyen zártak, őket megelőzte Verstappen, Ricciardo, Rosberg és Hamilton. Az időmérőt a brit pilóta nyerte.

Verseny

A rajtot Rosberg jobban vette, mint Hamilton, ezzel az első kanyarban megelőzve őt, majd a hármas kanyar előtt a német kiterelte csapattársát, ezért megcsúszott a füvön az angol, és kicsúsztak a kavicságyba. A Safety Car azonnal bejött, a 3. körben pedig távozott. Sainz sok-sok körön keresztül tudta tartani Vettelt, de a 8. körben a német megelőzte. A verseny első kerékcseréje a kilencedik körben történt meg. A dobogó harmadik fokára Vettel ugrott fel, előtte a csapattársa, Raikkönen végzett, a futamot pedig a 18 éves Max Verstappen nyerte. Én erre a futamra 10/10 pontot adok.

Csapatok Értékelése

Mercedes: A baleset miatt teljesen tönkretették a saját versenyüket. Szerintem Rosberg volt egy kicsit agresszív, de az FIA most jól döntött, hogy versenybalesetnek nyilvánították.

Ferrari: Az időmérőt nagyon elrontották, a futamot azért még meg tudták menteni. Csodálkoztam, hogy Verstappen vissza tudta tartani Raikkönent.

Red Bull: Ha Ricciardonak nem lett volna defektje, lehet hogy meg tudta volna csípni Vettelt, de ez nem így történt. Szerencsére még a 4. helyen ért célba, Verstappen pedig hihetetlen, mit csinált ilyen fiatalon, óriási tehetség, és ez meg is látszott.

Williams: Visszalassultak ezen a versenyen, szerintem ők is tudtak volna harcolni legalább a dobogóért.

Toro Rosso: Kvjat nem tudta igazán megmutatni most magát, mert csak a 10. helyen végzett, Sainz pedig a 6. lett

Haas: Ez nem volt túl jó verseny a csapat számára, Grosjean kiesett, Gutierrez pedig a 11. pozícióban ért célba.

Force India: Hülkenberg leállása érdekes volt, de legalább a csapattárs szerzett pontot, merthogy a 7. lett.

McLaren: Alonso megállása a hármas kanyarban furcsa volt, megint elment az erő, de Button hozta a formáját és a 9. helyen végzett.

Renault: Visszaestek a mezőny végére, mivel csak a 13. és 15.-ek lettek.

Sauber: Nagyon rossz idén az autó, ez inkább szenvedés, olyan, mint a McLaren Honda első éve volt, a 12. és 14. helyen értek célba.

Manor: A mezőny legvégén ők elautóznak, senki nem zavarja őket, csak néha a mezőny elejét kell elengedni. 16-17. lettek.