Hamilton: Mentsétek meg az USA Nagydíjat!

Az austini pályán négyből háromszor diadalmaskodó brit arra kéri az F1 első emberét, hogy mindent tegyen meg annak érdekében, hogy az USA Nagydíj jelenlegi helyszínén folytatódjon tovább.

Ahogyan a Circuit Of The Americas elnöke, Bobby Epstein fogalmazott, derült égből villámcsapásként érintette a pályát és a rajongókat a hír, mely szerint Texas kormánya meghúzta a nadrágszíjat, és 20%-kal kisebb összeggel fogja ezentúl támogatni az austini F1-es nagydíjat. Amellett, hogy a sportág résztvevői mindig is meg szerették volna hódítani az Államokat, a legutóbbi futamuk az idei szezonja lett - csoda, hogy az Austinban már háromszor diadalmaskodó Lewis Hamilton kiállt a szervezők mellett?

A COTA az elmúlt két hétben komoly viharkárokat szenvedett, ráadásul kevesebben is váltottak jegyet a futamra a közvetlenül egy héttel később rendezett Mexikói Nagydíj miatt. „A nagydíj kulcsfontosságú esemény számunkra, hiszen a világ figyelmét Austinra irányítja, és egész évben helyet ad különböző sport- és szórakoztatóeseményeknek” - nyilatkozták a szervezők, akik nem számoltak a költségvetés hat millió dolláros kiesésével.

Lewis Hamilton 2012-ben győztesként avatta fel az austini pályát, tavaly komoly csatában múlta fölül csapattársát, Nico Rosberget, idén pedig a győzelem mellé harmadik világbajnoki címét is begyűjtötte. „Nagyon rossz színben tüntetné fel a sportágat, ha elveszítenénk a versenyünket az USA-ban. Ez a legjobb versenyek egyike, idén pedig magasan a legjobb volt. A sportnak - Bernie-nek és a többieknek - gondoskodniuk kell a folytatásról” - idézte a Crash.net 2008, 2014 és az idei év világbajnokát.