Formula Junior: Ilyen az igazi Raikkönen

Érdekes pillanatok, Hamilton remeklése és a McLaren elfogadhatatlan szereplése Monzában, Kimi pedig megmutatta igazi arcát. Sorozatunk következő része az F1-es Olasz Nagydíj.

Kolbert Márió, a Formula Junior sorozat szerzője 13 éves, a Formula-1-et 2008 óta követi, eddig pedig egy időmérőt és futamot sem hagyott ki. Összefoglaló cikkeiben feleleveníti az egyes versenyek eseményeit, és értékeli a legfontosabb pillanatokat.

Időmérő:

A Q1 vége izgalmasan alakult Verstappen elveszített motorborítása miatt, rajta kívül a két Manor, Alonso és Ericsson esett ki. A Q2-ben nem volt túl sok izgalom, hozta mindenki a formáját. A Q3-ban nagy meglepetésre Kimi Raikkönen a 2. helyen végzett, Hamilton nyert és Vettel lett a harmadik.

Futam:

A rajt megint izgalmasan kezdődött, mert Kimi autója az indulásnál lefulladt, és visszaesett a mezőny végére. Maldonadonak sem tartott túl sokáig a verseny, mert az első kör végén kénytelen volt kiállni a boxba. Tülekedés ismét volt, Grosjean és Hülkenberg között történt egy kis összetűzés az első kanyarban. A 49. körben Alonsonak is fel kellett adni a verseny, ő is a boxba hajtott. Rosbergnek sem kedvezett ez a futam, mert őt is utolérte a technika ördöge, az 50. körben elfüstölt a motorja. A futamot Lewis Hamilton nyerte, második Vettel lett, és a dobogó harmadik fokára Massa kapaszkodott fel.

Én erre a futamra 5-ből 3 pontot adok. Remélem, hogy Monza még sokáig a versenynaptárban lesz, mert egy nagyon szerethető és gyors pálya.

Csapatok értékelése:

Mercedes: Hamilton előnye már több mint 50 pont, és szerintem már megfogni sem tudják, ő lesz a bajnok 2015-ben is. A verseny utáni gumiügy elég érdekes lett, mert egy lehetőség volt, hogy 25 mp büntetést kap, de végül is akkor is nyert volna, mert 25.042 volt az előnye. A brit szőke haja nagyon meglepett, de egy kis változás nem árt. Szerintem ha Rosberg nem esik ki, akkor utolérhette volna Vettelt, de az már nem biztos, hogy egy hat versenyes motorral legyőzte volna.

Ferrari: Raikkönen rossz rajta nem az ő hibája volt szerintem, ez akárkivel megeshetett volna, de a felzárkózása gyönyörű volt, szerintem ez az igazi Kimi Raikkönen. Vettel hozta a formáját.

Williams: Elég izgalmasra sikeredett a verseny vége, a csatájuk miatt. Massának jót tett, hogy előrébb végzett, mint Bottas, és az is, hogy dobogón állhatott megint.

Red Bull: 8. és 10. lett a két versenyző, a csapat szerintem jó hétvégét futott annak ellenére, hogy majdnem az utolsó helyről rajtoltak.

Force India: 6. és 7.-ek lettek, szépen mentek, Hülkenberg a Grosjeannal való forró helyzet ellenére be tudta fejezni.

Lotus: Maldonaldo kiesésével nem indult túl jól a verseny, sőt utána Grosjean is kiesett a Hülkenberggel való találkozás miatt.

Toro Rosso: Verstappen szombati motorborítás elhagyása elég érdekes lett, a verseny számukra sem sikeredett túl izgalmasra.

Sauber: Hozták a szokásos formájukat, nem harcoltak túl sokat, ezt leszámítva 9. és 13.-ak lettek.

McLaren: A McLarennél megint csak a Manor volt rosszabb, ez már elfogathatatlan, amit a csapat művel! A versenybe még beleszólni sem tudtak, nem hogy előzni, amikor utolérte őket valaki, akkor lazán elmentek mellettük.

Manor: Hozták a formájukat, a versenybe ők sem szóltak bele.