2024. október 11. péntek

Hamilton futama csak a kármentésről szólt

Az elrontott rajtot követően más taktikával sikerült Lewis Hamiltonnak visszaelőznie Sebastian Vettelt, aki szerint az idei F1-es Spanyol Nagydíj csak a kármentésről szólt számára.

Azért annyira nem szenvedett sokat a 2014-es világbajnok, hiszen mindössze egy pozíciót veszített a rajt után. Ennyi azonban elég is volt ahhoz, hogy hosszú körökig beszoruljon Sebastian Vettel mögé, akihez képest hiába autózott sokáig egy másodpercen belül, nem tudta megkísérelni az előzést. A Mercedes bokszcsapata ráadásul elrontotta kiállását, így nem sikerült a ferraris elé vágnia, ezért – ahogyan Toto Wolff fogalmazott – a háromcserés taktika volt a legkézenfekvőbb ahhoz, hogy megszerezze a második helyet.

„Emlékeim szerint ez volt életem egyik legrosszabb rajtja” – mondta Hamilton a Sky Sportsnak. „Ezt követően keményen harcoltam, de sajnos ezen a pályán lehetetlen előzni, bármit csinálsz, nem segít. Még a DRS segítségével sem tudsz elmenni a másik mellett, noha mindent megpróbáltam Sebastian mögött.”

A stratégiaváltás végül kifizetődött, és Hamilton a második helyen szelte át a célvonalat Nico Rosberg után, aki a 2014-es Brazil Nagydíj óta nem tudta felülmúlni csapattársát. „Számomra kármentésről szólt a verseny, semmi másról” – tette hozzá a brit, aki egész hétvégén küzdött az elemekkel, és először idén gyengébbnek mutatkozott Rosberg mellett. „Nem volt túl rossz nap a mai, de vissza kellett jönnöm a rossz rajtot követően, ami után nem tudtam megmutatni, milyen tempóra vagyok képes igazán.”