Szám szerint: Nagydíjak az USA-ban

Az Egyesült Államokat (az ott rendezett sokkal népszerűbb Cart/IndyCar, Nascar, Stock Car stb. futamok ellenére) mindig is trófeájának tekinthette a Forma-1.

A több, mint hat évtizedes versenysport úgy tekint vissza, hogy 35-ször rendeztek szimpla USA Nagydíjat a tengerentúlon. Szimplán, tehát csak egyetlen versenyt egy évadban.

Ebben a felsorolásban a legmodernebb pálya, Austin kétszer látta vendégül a mezőnyt.

Dallas 1 GP

Voltak azonban olyan évadok is, amikor több Egyesült Államokbeli F-1 versenyt futottak le. Tehát nem csak szimplán, hanem duplán vagy triplán.

Ilyenkor az égtájakhoz viszonyítva nevezték el USA-East, vagy USA-West Grand Prix-nek, így különböztetve meg ezeket még rövidítésükben is. A "West" név alatt minden esetben a kaliforniai Long Beach helyszínét kellett érteni.

USA-East Grand Prix:

Watkins Glen 5 GP
Detroit 3 GP

USA-West Grand Prix:Long Beach 8 GP

De még nincs vége ennek a különleges bontásnak: a las vegasi Ceasars Palace Hotel parkolójából kialakított területen két szezonzárót is lefutottak a versenyzők, 1981-ben és 1982-ben. Ezt külön kategóriába sorolták, nem volt sem "East", sem "West", hanem egyszerűen csak Las Vegas.

A kaszinók világa a tengerentúlon is bevonzza a nagy pénzt hozó attrakciókat, ezért nem csoda, ha Las Vegasba eljutott a Forma-1. A nagy pénz azonban elmaradt, mert veszteséges volt mindkét rendezvény.

Mindkettő verseny a világbajnoki címért folyt egyúttal. Előbbit Nelson Piquet, utóbbit Keke Rosberg hódította el - érdekes, hogy mindkettejüknek az öTöDIK helyezés garantálta ezt a szép sikert.