2024. szeptember 29. vasárnap

WEC

Kalandos Toyota-siker, utolsó körös Ferrari-dobogó

Bár kényelmes kettős győzelmet aratott a Toyota a 7-es autó vezetésével, bőven tartogatott fordulatokat a spái 6 órás, ahol először ünnepelhettünk női kategóriagyőztest.

WEC: Elvették Giovinazzi pole-ját Spában

Antonio Giovinazzi révén kis híján az F1 után a WEC-ben is a Ferrari szerzett pole-t pénteken: azonban végül elvették a körét, így Kamui Kobayashi és a Toyota rajtolhat az élről.

Miért érdemes nézni a WEC új csúcskategóriáját?

A Toyota most is simán nyer, akkor miért ilyen érdekes a WEC és miért lehet jó a Le Mans-i 24 órás?

Hamilton felfedezése, a Toyota sikere – vasárnapi hírek

Steiner szerint idővel elfogy a Red Bull előnye, Hamilton erősebb lett mentálisan, a Toyota ezúttal is győzni tudott a WEC-ben, de sajnos egy tragédia is jutott vasárnapra. Ismét összegyűjtöttük a nap legfontosabb híreit.

WEC: A Toyotának Portimaóban sem volt ellenfele

Bár az egyik autójuk rengeteg időt veszített technikai gondok miatt, a rajtnál pedig a Ferrari is megtréfálta őket, végül a #8-as egység óriási előnnyel nyert Portimaóban, miközben a dobogóért és a többi kategóriában kiélezett küzdelmet láthattunk.

Domenicali elszólása, ijesztő pillanatok Portimaóban – pénteki hírek

A nézőtéren landolt egy autó a WEC versenyhétvégéjén, megnövelhetik az új csapatok belépési díját az F1-ben, Zhou pedig csalódott a kínai futam miatt. Meghoztuk a pénteki nap legfontosabb híreit.

MotoGP Austinban, WEC Portimaóban: ne maradj le!

Az F1-es szünet közepén is izgalmas hétvége vár ránk, hiszen az Amerikai GP és a portimaói 6 órás mellett lesz IndyCar, NASCAR és 24 órás motorverseny is.

Jó ötlet az LMP2 kiűzése a világbajnokságból?

Helyet kell csinálni a Hypercaroknak és a GT3-asoknak, így a jövő évtől eltűnhet a WEC mezőnyéből az elmúlt években folyamatosan fejlődő kategória.

Mit mutatott meg a WEC-aranykor első futama?

A Toyota lehetséges kihívói megérkeztek a mezőnybe, de a versenytempót illetően még nincs esélyük – a búcsúzó GTE-ben meglepetést okoztak a hölgyek.

Dominált a Toyota, dobogón a Ferrari

Hiába a váratlan pole, a Ferrarinak igazából nem volt esélye a Toyoták ellen a WEC sebringi nyitányán. Az LMP2-ben és GT-ben is dráma döntött az elsőségről.

A Toyota kezdte az élen a WEC új korszakát

A sebringi prológussal vette kezdetét az európai és amerikai csúcskategóriákat egymással összeengedő WEC új évada: a Toyota a leggyorsabb.

Az új aranykor hajnala

Igazi mérföldkövet jelent a 2023-as endurance-világbajnokság hétvégi prológja, hiszen mostantól újra együtt versenyezhet a világbajnokság és az észak-amerikai sorozat csúcskategóriája.