WEC

Akár 13 csapat, Giovinazzi a WEC-ben, halál a Dakaron – keddi hírek

Több istállóval is bővítene Ben Sulayem, Hülkenberget klasszisnak tartják, bejelentette Hypercar-felállását a Ferrari: ez történt január 10-én.

Ez vár ránk 2023-ban: versenynaptárak

Az F1-től a MotoGP-n át a WRC-ig: egy helyre gyűjtöttük a legfontosabb nemzetközi autó- és motorsportos szériák idei, minden eddiginél sűrűbb menetrendjét.

Buemiék a világbajnokok, csúcson a Ferrari

Bár a bahreini futamot a #7-es Toyota nyerte, a vb-címet a Buemi, Hartley, Hirokawa fémjelezte testvérautó húzta be az Alpine előtt. A megszűnő GTE Próban műszaki gondjai ellenére is a Ferrarié a cím.

Ne maradj le semmiről a sprintes brazil hétvégén!

Jön az F1 idei utolsó előtti fordulója Interlagosban, ahol ráadásul sprintet is rendeznek szombaton, de visszatér a WTCR, lesz Superbike, míg a WEC, a WRC és a WRX szezont zár – mutatjuk a programot.

Kettős Toyota-siker Japánban, pontegyenlőség a szezonzáró előtt

Egy csapatutasításnak is köszönhetően a Buemi, Hartley, Hirakawa trió nyerte Fujiban a hatórást, ezzel a vb-tabellán utolérték az Alpine-t. WRT-elsőség az LMP2-ben, dupla Ferrari-diadal a GTE Próban.

Ne maradj le semmiről az Olasz Nagydíjon!

Nincs megállás az F1-ben, hiszen máris következik a monzai futam, de lesz ezen felül WEC, IndyCar-szezonzáró, WRC, DTM és Superbike-vb is – mutatjuk az időtervet a tv-közvetítésekkel együtt.

WEC: Ütközött, de így is nyert az Alpine

Bár a #7-es Toyotával még koccant is, így is győzni tudott a monzai hatóráson a világbajnokságot is vezető egység. Az egyik Peugeot célba ért, hatalmas baleset a GTE Am kategóriában.

Ne maradj le semmiről a sprintes Osztrák Nagydíjon!

Spielbergben folytatódik a 2022-es F1-es szezon, méghozzá az idei második sprinthétvégével, úgyhogy rendhagyó a menetrend – de lesz ezen kívül WEC, ETCR és Extreme-E is a napokban.

A Peugeot 9X8 júliusban, Monzában debütál

Kevesebb, mint egy évvel a koncepcióautó bemutatása és mindössze öt hónappal a pályatesztek indulása után a Peugeot TotalEnergies csapat bemutatja kész versenyautóját, a PEUGEOT 9X8-at, a négykerék meghajtású elektromos-hibrid Hypercart. Az autó júliusban, Monzában indul először a 2022-es FIA tartóssági versenysorozat (WEC) negyedik futamán. A visszaszámlálás ezzel elindult a PEUGEOT számára!

A WEC-siker után a WRC-ben is győzne a Toyota

A TOYOTA GAZOO Racing múlt hétvégén megszerezte első győzelmét a 2022-es FIA Hosszútávú Világbajnokságon (WEC), miután diadalmaskodni tudtak az időjárás viszontagságainak is kitett, drámai Spa-Francorchamps 6 órás megmérettetésen. A versenyistálló ralicsapata, a TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team pedig arra készül, hogy a május 19-22. között megrendezésre kerülő Portugál Ralin – amely a GR YARIS Rally1 első murvás versenye lesz – győzelemmel lépjen be a 2022-es FIA Rali-világbajnoki szezon kulcsfontosságú szakaszába.

Három piros zászló után győzött a Toyota

Balesetek és a tipikus spái időjárás miatt többször is meg kellett szakítani a WEC idei második hatórás versenyét, amelyet egy ideig egy LMP2-es autó vezetett, s amelyen a GTE-ben a befutó döntött.

WEC: Nyerni megy Spába a Toyota

A Hosszútávú Világbajnokság (WEC) idei első futamán nehézségekkel küzdő, ám a versenysorozatot évek óta domináló TOYOTA GAZOO Racing nem titkolt célja, hogy Belgiumban visszatérjen a dobogó legfelső fokára. A címvédő csapat számára a bajnokság 2022-es évadának jövő heti, második fordulójában, a Spa-Francorchamps 6 órás versenyen nem is lehet más célja, mint a győzelem.