Szocsi

Feleslegesen, de előbb kezdődik Szocsi is

Az Orosz Nagydíj szervezői annak ellenére is eleget tettek az FIA kérésének, hogy őket nem fenyegeti korai sötétedés. Egyben az is eldőlt, hogy nem lesz náluk éjszakai F1.

Retro - Akit csak a jó szándék vezérelt

Volt autóversenyző, de hírnevet mégis az általa tervezett pályákkal szerzett magának. Sokan tisztelik, még többen leszólják lélektelen művei miatt, de mégis ő lett az F1 hivatalos pályadizájnere.

Az év legjobb pályája: Szocsi

Az idén bemutatkozó utcai aszfaltcsík F1-es különdíjban részesült. Az Orosz Nagydíj házigazdájának „Az Év Motorsport-létesítménye” címet ítélte a sorozatot irányító FOM.

India máris az oroszok helyére pályázik

Amilyen nagy felhajtással jött, olyan gyorsan el is tűnt az F1 körforgásából az indiai pálya, ám a tulajdonosok már ki is szemelték, hogy milyen úton térhetnek vissza a sportba 2017-től.

„Riasztó” biztonsági hiányosság a Caterhamnél

Kamui Kobayashi a szocsi F1-es pályáról küldött, véletlenül nyilvánosságra került Facebook-bejegyzésében arról írt, hogy számára riasztó módon kezelte csapata autójának felfüggesztéshibáját.

Tilke: Nem a pálya felel a rossz versenyért

Hermann Tilke, a szocsi pálya tervezője visszautasította azokat a feltételezéseket, hogy a vonalvezetés miatt futottak unalmas versenyt a pilóták az első F1-es Orosz Nagydíjon.

Rádió – Most Maldonadótól kértek bocsánatot

A Szocsiban rendezett első F1-es Orosz Nagydíjon is számos érdekes rádióüzenet hangzott el, most ezek közül emeljük ki a legjobbakat az ESPN válogatása nyomán.

Force India: Szocsiban kiderült, mi a realitás

A konstruktőri bajnokság ötödik helyéért küzdő gárda az F1-es Orosz Nagydíjon mindössze egyetlen pontot szerzett. A csapat szerint ez emlékeztető volt számukra, hol is állnak valójában.

Mattiacci: Teszek a média álláspontjára

Tőle szokatlan magatartást tanúsított a Ferrari főnöke az F1-es Orosz Nagydíj sajtótájékoztatóján: az olasz kivillantotta foga fehérjét, és egy helyi újságírót tett helyre.

Hamilton Bianchinak ajánlotta a győzelmet

Lewis Hamilton tegnap megszerezte idei kilencedik győzelmét az F1 első Orosz Nagydíján. Sikerét a Japánban súlyos balesetet szenvedő Jules Bianchinak ajánlotta.

Méhes meglátása: I. Putyin Grand Prix

Valaha láttam egy tervet, amely egy moszkvai városi versenypályát mutatott. 1982-t írtunk. 2014-re lett belőle F1-es Orosz Nagydíj.

A Marussia a kilencedik helybe kapaszkodik

A világbajnoki kilencedik helyezés, melyet Jules Bianchi monacói remeklésével szerzett meg a Marussiának, a túlélést jelentheti az F1 egyik legkisebb csapata számára.