Az év legjobb pályája: Szocsi

Az idén bemutatkozó utcai aszfaltcsík F1-es különdíjban részesült. Az Orosz Nagydíj házigazdájának „Az Év Motorsport-létesítménye” címet ítélte a sorozatot irányító FOM.

A 2014-es téli olimpia helyszínén Hermann Tilke tervezett versenypályát, a versenyt októberben rendezték meg rajta, amely egyben az első Formula-1-es Orosz Nagydíjat is jelentette. A futam, melyet Lewis Hamilton nyert Nico Rosberg és Valtteri Bottas előtt, kétségtelenül látványos volt – hatalmas csarnokok és stadionok, terek között kanyargott a vonalvezetés –, ám izgalmasnak annál kevesebben tartották.

A szervezésre és felszereltségre azonban nem lehetett panasz, ezért a FOM – amelynek élén Bernie Ecclestone áll – Szocsinak ítélte „Az Év Motorsport-létesítménye” díjat. Az orosz helyszín győzelmét az FIA gálaestjén hirdették ki december 5-én, ahol többek között Lewis Hamilton is megkapta a világbajnoki címért járó trófeát.

Már kiadták a 2015-ös versenynaptárat is, amelyből kiderült, hogy a jövő évi Orosz Nagydíjat október 11-én rendezik meg. A pálya tovább építkezik, rövidesen egy versenyzői akadémiát fog elindítani, amely előrelendítheti a motorsportot a Krasznodar régióban és egész Oroszországban. A pilóták oktatása mellett az utakon való biztonságos vezetésre is fel akarja hívni a figyelmet.