Statisztika

Szám szerint: Győzelemhiányos bajnoki címek

Ma azokra az F1-es szezonokra tekintünk vissza, amikor kevés futamgyőzelemmel sikerült felérnie valakinek a csúcsra – kétszer még az is előfordult, hogy egyetlen verseny megnyerése is elég volt ehhez.

A McLaren története legrosszabb évkezdése

A statisztikákat áttekintve bizony nem túlzás ez a cím: eddig csak úgy nullázott az év első F1-es futamán a McLaren, hogy nem is ért célba. Az utolsó rajtsorhoz hasonlóért 1981-ig kell visszamennünk.

Foghíjas évkezdés - Melbourne-i statisztikák

Mikor álltak rajthoz legutóbb ilyen kevesen egy szezonnyitón? Milyen hasonlóság van Vettel és Schumacher ferraris debütálása között? És milyen szempontból lett máris a legjobb brazil Felipe Nasr?

10 érdekes statisztika az Ausztrál Nagydíjról

Lehet, hogy nem a melbourne-i verseny volt az F1 történetének legizgalmasabb futama, viszont számos statisztikai érdekességet hozott a hétvége – ezekből válogattunk össze most tízet.

Tesztszámtan: A Mercedes 20 versenytávja

12 tesztnap után íme az eddig látottak összegzése számokban. Melyik pilóta, csapat és motor tette meg a legtöbb kört, ki várhatja legfelkészültebben az F1-es szezonkezdetet?

Hamilton tette meg a legkevesebb kört a héten

Talán kissé meglepő, hogy a mindenhatónak tűnő Mercedes világbajnok pilótája volt a legkevésbé aktív a 2015-ös versenyzők közül az utolsó barcelonai teszten, a számok azonban egyértelműen ezt mutatják.

Szám szerint – Állandó vendégek a dobogón

A 2014-es év egy új rekordot hozott a konyhára: még soha, egyetlen (kétversenyzős) F1-es csapat sem hozott olyan sűrűn dobogós helyezéseket, mint az elmúlt évi Mercedes!

Statisztikahalmaz a barcelonai tesztről

Az alábbiakban a barcelonai F1-es tesztet összegezzük a számok nyelvén: autók, motorok, versenyzők – eredmények, körök, kilométerek. A Mercedes fölényét nehéz lenne elvitatni, a második hely kérdéses.

A Toro a legaktívabb, a Lotus a leggyorsabb

Legalábbis így állt a helyzet a barcelonai F1-teszt harmadik napját követően: már nem a Mercedes tette meg a legtöbb kört, és nem a McLaren a leglassabb – körszámban persze még messze vannak.

Szám szerint: Változatos Formula-1-es idények

Ma a változatos F1-es szezonokkal foglalkozunk: ennek egy lehetséges mérőszámát jelenti az, hogy hány pilóta állhatott dobogóra az idény versenyein. Az elmúlt években mindkét végletre volt példa.

Szám szerint – Az „első vesztesek”

Ayrton Senna híres mondása volt, hogy „másodiknak lenni annyit tesz, mint elsőnek lenni a vesztesek között”. De lássuk, kik voltak azok az F1-ben, akik a legtöbbször tapasztalták meg ezt az érzést az év végi összesítésben.

Ezért aggódhat igazán a McLaren-Honda

Nyilvánvaló volt, hogy nehéz lesz számukra a kezdés, de a számok nem hazudnak, és megmutatják, bizony még a tavalyi mércével mérve is jócskán elmaradnak a többi csapattól – mind körszámok, mind köridők tekintetében.