10 érdekes statisztika az Ausztrál Nagydíjról

Lehet, hogy nem a melbourne-i verseny volt az F1 történetének legizgalmasabb futama, viszont számos statisztikai érdekességet hozott a hétvége – ezekből válogattunk össze most tízet.

1. Lewis Hamilton karrierje 34. győzelmét szerezte, ezzel megerősítette 5. helyét az örökranglistán – mögötte Fernando Alonso következik 32-vel.

austr_pod1

2. Két újonc, Felipe Nasr és Carlos Sainz is pontokkal mutatkozott be az F1-ben, ők lettek a 73. és 74. ilyen versenyző a sportág történetében.

3. Tavaly szintén két újonc debütált pontokkal Danyiil Kvjat és Kevin Magnussen személyében, előtte viszont évtizedekig nem volt példa arra, hogy egyszerre két versenyzőnek sikerüljön ez a bravúr.

4. Felipe Nasr 5. hellyel debütált a Saubernél – soha nem volt még rá példa, hogy valaki ilyen előkelő pozícióban mutatkozzon be a svájci csapatnál.

sauber

5. Összesen 15 autó állt rajthoz a mai futamon, ilyen kevés induló utoljára a 2005-ös USA Nagydíjon volt.

6. Mindössze 11 autó ért célba a versenyen, tavaly Ausztráliában volt a legkevesebb, ahol 13 befutót értékeltek.

7. Sebastian Vettel dobogóval mutatkozott be a Ferrarinál, akárcsak a Scuderia legutóbbi „újonca”, Fernando Alonso. A spanyol 2010-ben a bahreini futamon debütált a maranellóiaknál.

8. Lewis Hamilton karrierje hatodik mesterhármasát érte el, ezzel 7. az örökranglistán Schumacher, Clark, Fangio, Prost, Vettel, Ascari és Senna mögött.

hamilton_schwarzi

9. A Sauber 14 pontot szerzett a futamon, többet, mint az előző 23 versenyen összeadva. Utoljára a 2013-as Japán Nagydíjon gyűjtött ennyit a svájci csapat, egyúttal ez volt az utóbbi 45 futam egyetlen kettős pontszerzése.

10. A Mercedes sorozatban huszadik futamán szerzett dobogót, erre korábban csak a Ferrari volt képes a Formula-1 történetében – két alkalommal.