2024. október 6. vasárnap

RedBullRing

Már nem is meglepetés a Haas-pontszerzés?

Romain Grosjean remek teljesítményt nyújtva a hetedik helyen zárta a spielbergi összecsapást, ezzel negyedik alkalommal szerzett pontot alakulatának a 2016-os F1-es szezonban.

Miért futott ilyen jól a McLaren?

Jenson Button legjobb mclaren-hondás eredményét húzta be az F1-es Osztrák Nagydíjon hatodik helyével, de próbálja reálisan látni teljesítményét - mindazonáltal elmondta, mi volt a pontszerzés kulcsa vasárnap délután.

Alonso a balszerencse fia volt a Spielbergben

A spanyol F1-es pilótának nem jött össze az időmérő edzés, aztán Fortua a futamon sem volt hozzá kegyes - mindezt egy olyan hétvégén, ahol Jenson Button az élmenőkkel harcolt.

A másik Red Bullnak kevésbé jött ki a lépés

Amíg Max Verstappen a második helyig jutott Spielbergben, Daniel Ricciardo egész verseny alatt szenvedett - így értékelte futamát a háromszoros F1-es futamgyőztes ausztrál.

Ausztriában is a Hungaroring a téma

Nincs már sok hátra a 31. Forma-1-es Magyar Nagydíjig, így nem csoda, hogy az Osztrák Nagydíj hétvégéjén, Spielbergben is sokat lehetett hallani a 30 esztendős Hungaroringen tartandó futamról.

Osztrák Nagydíj – A rajtrács

Büntetéshegyek írták át a spielbergi F1-es futam indulási sorrendjét: a Hamilton mögött felsorakozó Hülkenberg és Button furcsa képet fest, Vettel a 9. helyről indulhat, bokszutcai rajtoló is van.

Ezen a hibán úszott el Alonso időmérője

A spanyol pilótát tévedésből használt abroncsokat kapott a Q2 utolsó perceiben, így nem volt esélye, hogy továbbjusson a kvalifikáció harmadik szakaszába - a McLaren bevallotta, mi vezetett a döntéshez.

Ricciardo falként kezeli a rázóköveket

A Red Bull pilótája szerint ez egy tökéletes módszer arra, hogy a pályán tartsák a versenyzőket. Az ausztrál F1-es beszélt az időmérőről is, ahol egy jó és egy rossz döntést is hoztak a csapatával.

Ez lehet a Red Bull előnye vasárnap

Az energiaitalosok nem teljesítettek fényesen hazai pályán, ennek ellenére van valami a tarsolyukban, ami helyzetbe hozhatja őket vasárnap - de ehhez megfelelő időjárási körülmények is kellenek majd az F1-es Osztrák Nagydíjon.

Thrillerbe illő izgalmak a GP2 szombati főfutamán

Balesetek, szakadó eső, kicsúszások, piros zászló, zseniális előzések - ezt tartogatta az F1 előszobájának szombati futama Spielbergben, mely kettős Campos-győzelmet hozott.

Hülkenberg nem teljesen elégedett a 3. hellyel

A német F1-es pilóta jelentősen felülmúlta a várakozásokat, amikor a harmadik helyre kvalifikált, ráadásul Nico Rosberg büntetése miatt a 2. pozícióból indulhat majd -de elmondása szerint nem teljes az öröme.

„Nem lehetne minden hétvégén ilyen idő?”

Jenson Button lenyűgöző teljesítményt nyújtva az ötödik helyen végzett a spielbergi időmérőn, a rajtbüntetések miatt pedig a harmadik helyről kezdheti meg az F1-es Osztrák Nagydíjat.