Qualisport

Qualisport: Ez volt az eddigi legjobb menet!

Nem véletlenül állította René Metge versenyigazgató, hogy az Africa Eco Race negyedik versenynapjára kiírt szelektív szakasz az egész verseny talán leginkább élvezetes felvonása lesz. Ezzel a nap végén Kovács Miklós, a kamionos kategóriában a 4. időt produkáló Qualisport Racing pilótája is egyetértett.

Dolgos szakasz a Qualisport Racing mögött

Ahogyan a szervezők ígérték, az Africa Eco Race harmadik versenynapja jó alaposan megdolgoztatta a versenyzőket, köztük a Qualisport Racing kamionosait is. Kovács Miklós és legénysége a 4. idővel zárta a szakaszt Tagounite és Assa között, ahol 433 kilométer volt a mért táv hossza. A Scania-trió napját a célban egy kisebb affér is színesítette.

Qualisport: Újabb kemény szakasz Marokkóban

Nem volt könnyű az Africa Eco Race második versenynapja, ahol több versenyzőt ért kellemetlen meglepetés. Kovács Miklós és a Qualisport Racing legénysége gond nélkül teljesítette a 370 kilométeres szelektív szakaszt, a kamionos kategóriában az 5. idővel zártak.

Megkezdte az afrikai kalandot a Qualisport Racing

Immáron élesben is megkezdte kéthetes kalandját a 2017-es Africa Eco Race-en a Qualisport Racing különítménye: a Scania-trió a behajózást követő első szelektív szakaszt kategóriájában a negyedik helyen zárta, amely nem rossznak semmiképp sem mondható, ám a nyitónap nem volt problémáktól mentes számukra.

Qualisport: Gépátvétel után, rajtceremónia előtt

Felkerült a 405-ös rajtszám a Qualisport Racing Scania versenykamionjára, miután a különítmény átesett az Africa Eco Race adminisztratív- és technikai gépátvételén, amelyet Monaco szomszédságában, Mentonban tartottak meg a szervezők.

Nyolcadszor a Szahara ellen

Nyolcadszor rajtol az Africa Eco Race-en Kovács Miklós és gárdája, a Qualisport Racing: a magyar formáció az októberi Marokkó-ralin debütált új versenykamionnal, a csőrös kialakítású Scania Qualisport Torpedóval vesz részt az összecsapáson, amelynek ez lesz az első maratoni derbije.

Tesztnappal zárta a Marokkó-ralit a Qualisport Racing

Tesztnappal búcsúztatta a 2016-os Marokkó-ralit a Qualisport Racing csapata: a vadonatúj versenykamionnal a viadal során a mennyet és a poklot egyaránt megjáró Kovács Miklós, Czeglédi Péter, Ács László trió az utolsó szelektív szakaszt a csütörtökön tapasztalt problémák vizsgálatának szentelte. A Scania Qualisport Torpedo az erősen megtizedelt mezőnyben így is a 4. helyen zárt.

Qualisport: Közbeszólt a technika ördöge

Ha valaki először állítja csatasorba saját építésű versenygépét, azt bizony érhetik meglepetések. Korábbi tapasztalatai alapján tudja ezt jól Kovács Miklós és a Qualisport Racing csapata is, ráadásul a technika ördöge a Marokkó-rali ötödik versenynapján újra emlékeztette erre az alaptételre a formáció tagjait.

Maraton után a Szahara kapujában a Qualisport

A Szahara kapuja: sokfelé így emlegetik a dél-marokkói Erfoudot, ahová szerdán érkezett meg a 2016-os Marokkó-rali mezőnye, amely az előző éjszakát a szervizcsapatoktól elkülönítve volt kénytelen eltölteni. Ezért ilyen vagy olyan módon mindenki megfizetett: a Qualisport Racing is, ám a trió így is elégedett lehet, hiszen a vadonatúj versenykamion, a Scania Qualisport Torpedo kiállta a bemutatkozó futam legkomolyabb próbáját.

Megvolt a Scania Qualisport Torpedo első komoly munkanapja

Mozgalmas nappal folytatódott a Marokkó-rali a Qualisport Racing számára: a magyar trió a Torpedo névre keresztelt új versenykamion első komoly munkanapját problémák nélkül teljesítette, ráadásul az Agadir környékén bonyolított, két részre osztott szelektív szakaszon sportszerűségből is jelesre vizsgáztak.

Qualisport: Átesett a tűzkeresztségen a Torpedo

Átesett a tűzkeresztségen a Qualisport Racing vadonatúj versenykamionja, a Scania Qualisport Torpedo: a magyar formáció a Marokkó-rali vasárnapi szuperspeciálján ígéretes eredménnyel kezdett, ám a trió tagjai tudják jól, hogy elbizakodottságnak helye nincs.

Először a sivatagban a Scania Qualisport Torpedo!

Megtartotta az új csőrös Scania versenykamion keresztelőjét a Qualisport Racing, a monstrum pedig már úton van ez első éles bevetés helyszíne felé. Kovács Miklós és alakulata október 1-től egy héten át a terepralisok Világkupa-sorozatának marokkói állomásán szerepel, ahol a vadonatúj alkotás finomhangolása lesz a legfőbb feladat.