Nemzetközi

A szívükhöz legközelebb álló vb-futamra készülnek Turánék

Turán Frigyes és Zsiros Gábor október 13-16. között Spanyolországban a Katalán Ralin áll rajthoz a Ford Fiesta R5-tel. Az egyetlen vegyes borítású pályákból álló világbajnoki futamon a versenyzőknek 21 szakaszt és összesen 1430,58 kilométert kell teljesíteniük 4 nap alatt.

Tesztnappal zárta a Marokkó-ralit a Qualisport Racing

Tesztnappal búcsúztatta a 2016-os Marokkó-ralit a Qualisport Racing csapata: a vadonatúj versenykamionnal a viadal során a mennyet és a poklot egyaránt megjáró Kovács Miklós, Czeglédi Péter, Ács László trió az utolsó szelektív szakaszt a csütörtökön tapasztalt problémák vizsgálatának szentelte. A Scania Qualisport Torpedo az erősen megtizedelt mezőnyben így is a 4. helyen zárt.

Somfai a legkeményebb napon is túl van

A leghosszabb és legváltozatosabb nap akadályait is sikerrel vette az Oilibya Rallyn Somfai Mátyás, aki ezúttal a negyedik leggyorsabb quados volt a nemzetközi mezőnyben.

Qualisport: Közbeszólt a technika ördöge

Ha valaki először állítja csatasorba saját építésű versenygépét, azt bizony érhetik meglepetések. Korábbi tapasztalatai alapján tudja ezt jól Kovács Miklós és a Qualisport Racing csapata is, ráadásul a technika ördöge a Marokkó-rali ötödik versenynapján újra emlékeztette erre az alaptételre a formáció tagjait.

Microsoft és Toyota együttműködés a WRC-ben

A Toyota a Párizsi Autószalonon jelentette be, hogy a Microsofttal kötött megállapodás alapján a két vállalat együttműködik a 2017-es FIA Rally Világbajnokság (WRC) versenysorozaton. A szerződés értelmében a Microsoft „technológiai partnerként” támogatja a TOYOTA GAZOO Racing WRC rallycsapat munkáját.

Bódis Ricsi: pole pozíció, pályacsúcs és egy bukás

Minden adott volt az újabb nagy sikerhez Magny-Cours-ban a múlt hétvégén a 220 Volt H-Moto Team versenyzője, Bódis Ricsi számára. A 22 éves magyar motoros pályafutása első pole pozícióját szerezte meg a Superbike-vb betétsorozatában, az EJC-ben, majd a versenyen másfél körrel a vége előtt pályacsúcsot motorozva még a második helyen száguldott. És ekkor elment a Honda eleje, és az újabb pódium helyett jött a sajnálatos kiesés. Bódis Ricsi már előre néz, és bízik abban, hogy a jerezi szezonzárón ott állhat majd a dobogón.

Elúszott Kiss Norbi idei harmadik helye?

Hiába végzett ismét a harmadik helyen az időmérőn Jaramában, végül egy ötödik helyezéssel és egy kieséssel zárta a vasárnapot a Kamion-Eb kétszeres címvédője, aki ezzel nagyon eltávolodott az összetett dobogótól a jövő hétvégi Le Mans-i finálé előtt.

Kamion-Eb: Óriási csata várható a hétvégén

Tavaly bajnokavatás volt Jaramában, Norbi egyik kedvenc pályáján, idén azonban nagyon komoly harc várható közte, René Reinert, Steffi Halm és Anthony Janiec között, a kamion Európa-bajnokság harmadik helyéért.

Bódis Ricsi célja egyértelműen a dobogó

Ismerős pályán, de új gumiszabályok mellett száguldhat Magny-Cours-ban a hétvégén a 220 Volt H-Moto Team versenyzője, Bódis Ricsi. A 22 éves magyar motoros az általa már ismert és kedvelt francia pályán folytatja szereplését a Superbike-vb betétsorozatában, az EJC-ben. Ezúttal egyértelmű célja, hogy dobogóra álljon a vasárnapi versenyt követően, ráadásul az összetett ötödik helyéről is szeretne előre lépni.

Először a sivatagban a Scania Qualisport Torpedo!

Megtartotta az új csőrös Scania versenykamion keresztelőjét a Qualisport Racing, a monstrum pedig már úton van ez első éles bevetés helyszíne felé. Kovács Miklós és alakulata október 1-től egy héten át a terepralisok Világkupa-sorozatának marokkói állomásán szerepel, ahol a vadonatúj alkotás finomhangolása lesz a legfőbb feladat.

Győrfi Alen: 165 ezredre a bajnoki címtől

Elképesztő izgalmak közepette zárta le az elmúlt versenyhétvégét Magyarország legnagyobb gyorsaságimotoros csapata. A 220 Volt H-Moto Team korábbi Európa-bajnoka, Győrfi Alen az Alpok Adria sorozat záró állomásán, a Slovakiaringen a bajnoki címért szállt harcba a Superstock 600-as kategóriában, és az utolsó métereken, 165 ezreddel maradt le róla, míg Kovács Bálint a 6. pozícióban látta meg a kockás zászlót Hockenheimben, az ADAC KTM Kupa szezonzáró futamán, és ezzel összetettben a hetedik helyen végzett.

Bűvös hármas: Ismét világbajnok a Citroen

Sanghajban remek hétvégét zárt a Citroen a harmadik konstruktőri világbajnoki cím megnyerésével* valamint a futamokon elért eredményével. José María López, Yvan Muller és Mehdi Bennani teljesítményének köszönhetően idén először fordulhatott elő, hogy a pódium mindhárom helyén C-Elysée WTCC sofőrök álltak! Ráadásul Yvan Muller mindkét futamon elért dobogós helyezésével növelte előnyét az összetett második helyért. A privát versenyzők között pedig Mehdi Bennani nyerte meg a WTCC Trophy-t!