Nemzetközi

Opel Dakar Team: Teszt a lelke mindennek!

A versenyautó lelke a motor, a felkészülés lelke pedig a teszt. Így a Szalay Balázs, Bunkoczi László kettős az utóbbi két napban tesztelt még egyet, hogy tökéletesen felkészülten érkezhessen meg az Africa Race szilveszteri rajtjához.

Minden adott Keszthelyi Vivien nemzetközi szerepléséhez

Szerdán betöltötte 16. életévét Keszthelyi Vivien, az Audi Sport versenyzőakadémiájának egyetlen magyar tagja, aki előtt így megnyílt az út és a lehetőség, hogy a jövőben a legerősebb nemzetközi sorozatokban folytassa a pályafutását.

Afrika számukra "az igazi"

Afrika az ő igazi terepük. Mert bár ott hatalmas akadályokkal találja szembe magát az ember, azokat leküzdeni igazi dicsőség. Pláne egy olyan kilenctonnás monstrummal, mint amilyen az MAN.

Opel Dakar Team: Szahara – az örök szerelem!

Afrika egyszerűen csak Afrika. A maga nehézségeivel, buktatóival, s a maga szépségeivel is. Szalay Balázs és Bunkoczi László januárban immár negyedszer vág neki a Dakarok klasszikus útvonalán (Marokkó, Mauritánia, Szenegál) haladó Africa Race-nek, s ha az alapos felkészüléshez egy kis szerencse is párosul, az Opel Dakar Team kettőse megcélozhatja a dobogót, sőt, akár a győzelemért folyó küzdelembe is beleszólhat.

Az időmérő után tovább él Michelisz esélye

Michelisz Norbert a legjobb hondásként ötödik lett az időmérőn Katarban. Az esti Nyitó futam előtt 13 pontra csökkent a hátránya Tiago Monteiróval szemben.

Ciprusi pálmafák után Alsó-Ausztria

Abszolút negyedik helyen végzett a CNP Asfalistiki Cyprus Ralin a Botka Rally Team párosa. Ezzel a hetedik helyen fejezték be az ERC szezont, de a versenyévadnak még nincs vége. Botka Dávidék naptárában az osztrák Waldviertel Rali is helyet kapott.

Ázsia Monacójában zárul a TCR-szezon

A hétvégén a híres Macau Grand Prix programjában szerepel a TCR International Series, így a magyar B3 Racing Team újabb világhírű versenyhétvégén lép pályára.

Legendás pályákon zárják a Rali-vb-t Turánék

A remek spanyol szereplés után Turán Frici és Zsiros Gabi már gőzerővel készül a világbajnoki szezon (számukra) utolsó futamára, a Wales Ralira, melyet október 27-30. között rendeznek. A magyar páros szeretné az utolsó versenyükön is kihozni magából a maximumot és ismét pontszerző helyen végezni a Ford Fiesta R5-tel.

Íme, a MotoGP teljes 2017-es mezőnye!

Miután az Aspar Team bejelentette Karel Abraham szerződtetését, teljessé vált a királykategória jövő évi felállása: az egyetlen kérdés már csak azt érinti, hogy a Pramac Racing melyik versenyzője mehet majd a Ducati legfrissebb változatát, a Desmosedici GP17-tel.

Marton Gergely az Eb-döntőben

Remekül alakult a 2016-os rallycross versenyévad zárása Marton Gergely számára. Az M-F Motorsport pilótája előbb a barcelonai Európa-bajnoki futamon jutott elődöntőbe, majd Nyirádon újabb győzelemmel fejelte meg a Super1600-as kategóriában már korábban bebiztosított magyar bajnoki címét, végül a németországi Eb-szezonzárón bejutott a döntőbe, a legjobb hat pilóta közé.

Wittmann: Minden egyes pontért meg kellett küzdenem

Marco Wittmann megcsinálta: a Német Túraautó Bajnokság szezonzáró futamán elért negyedik helyezésével a huszonhat esztendős német pilótát 2014 után idén ismét a DTM egyéni bajnokaként intették le a célban!

Bódis Ricsi a dobogón Jerezben

A 220 Volt H-Moto Team versenyzője a második helyről rajtolva a harmadik lett a jerezi első futamon a Superbike-vb betétsorozatában, az EJC-ben.