2024. október 13. vasárnap

Motor

A Talmácsi Racing idei első pontjai

Nehezen indult, de annál pozitívabban zárult a FIM Superstock 600-as Európa-bajnokság idei második versenynapja a Talmácsi Racing számára. A magyar csapat olasz motorosa, Alessandro Zaccone a két Eb-pontot érő 14. helyen zárta az asseni versenyt.

Elektromos vagy rakétameghajtás?

Az Energica Ego az első száz százalékig elektromos meghajtású szuper-sportmotor, amit Olaszországban építettek. Az alábbi videóban, megnézheted, hogyan hagy faképnél minden más négy- vagy kétkerekű járművet ez a kis lopakodó.

Espargaro és a Suzuki a második szabadedzésen is az élen

Bár a pálya állapota jelentősen javult az első tréninghez képest, az első helyezett személye nem változott: Aleix Espargaro kihasználta a lágyabb hátsó abroncs jelentette előnyt, így ismét ő végzett az élen a Suzukival. A spanyol ráadásul fél másodpercet adott a második helyet megszerző ducatis Andrea Iannonének, míg Marc Marqueznek meg kellett elégednie a harmadik pozícióval.

Hazai Pályán a H-MOTO

A magyar bajnoki versenysorozat is ezen a hétvégén fog elindulni, amiben három H-MOTO versenyző is érdekelt, név szerint Csányi Gergő, Györfi Alen és Kovács Bálint.

Szürreális végeredmény: Espargaro nyerte az első tréninget

Argentínában szinte teljesen a feje tetejére állt az erősorrend az első szabadedzésen. Aleix Espargaro zárt az élen a Suzukival, mögötte pedig a gyári Ducati párosa, Andrea Iannone és Andrea Dovizioso végeztek. A Repsol Honda és a gyári Yamaha alakulat versenyzői csak jóval hátrébb foglaltak helyet.

Ecclestone megint a V8-asokért kiált

Az F1 kereskedelmi jogainak birtokosa, Bernie Ecclestone meglehetősen egyszerűen látja a megoldást a sportág jelenkori problémáira: mindenről a V6 motorok tehetnek, hát vissza a V8-asokhoz!

Futamelőzetes és menetrend – Argentína

Harmadik fordulójával folytatódik a hétvégén a gyorsasági motoros világbajnokság idei szezonja: a katari és austini futamok után ezúttal az Argentin Nagydíj kerül sorra a mezőnyt másodjára vendégül látó Termas de Río Hondo pályán. A legnagyobb kérdés, hogy Marc Marquez átmenti-e texasi formáját, vagy a Ducatik és a Yamahák megszorongathatják a címvédőt?

Rossi: Remélem, nem ez lesz az utolsó szerződésem

A kilencszeres világbajnok Valentino Rossi remek formában kezdte az idei szezont, hiszen két fordulót követően egy győzelemmel és egy harmadik hellyel a zsebében vezeti a pontversenyt. A „Doktor” elmondása szerint az év korai szakaszában ez még nem jelent túl sokat, emellett arra is utalást tett, hogy a 2016 végéig szóló szerződésének lejárta után is szívesen maradna a MotoGP-ben.

Kiss Viktória balszerencsésen kezdte a szezont

Az EJC (European Junior Cup) tökéletes bemutatkozási lehetőséget kínál a 14 és 21 év közötti (nőknél 23 év a felső korhatár) fiataloknak. Nyolc európai Superbike-futam betétfutamaként a legnagyobb csapatok és szponzorok előtt mutathatják meg a a tudásukat.

Marquez a 2. szabadedzést nem adta ki a kezéből

Talán nem meglepő, hogy Marc Marquez megnyert egy szabadedzést Austinban. Az ahhoz vezető út azonban igen izgalmas volt. A második szabadedzés első felében még szinte nem történt semmi, utána viszont a körülmények javulásával egyre izgalmasabb lett a gyakorlás. Marquez mögött Cal Crutchlow és Andrea Iannone végeztek.

Dovi a "kutyás" 1. edzés végén előzte meg Marquezt

Egészen a leintésig úgy tűnt, hogy a tavalyi hétvégét végig uraló Marc Marquezt az eső és a pályára beszaladó kutya sem tudja kizökkenteni Texasban, ám végül nem ő, hanem a ducatis Andrea Dovizioso nyerte meg a MotoGP első szabadedzését. A harmadik helyre meglepetésre Scott Redding ért oda az esőben, megelőzve a vb-éllovas Valentino Rossit.

Talmácsi Racing: Közel az élmezőnyhöz

Pozitívan indult a FIM Superstock 600-as Európa-bajnokság 2015-ös nyitóhétvégéje a Talmácsi Racing számára, hiszen a magyar csapat ifjú olasz motorosát, Alessandro Zacconét pénteken mindössze három tizedmásodperc választotta el a 3. helytől a Motorland Aragón versenypályán.