Motor

Hogyan használhatja a Honda plusz motorját?

Az F1 döntéshozói könnyítettek a japán motorgyártó dolgán azzal, hogy eggyel több hajtáslánc használatát engedélyezték neki – azt azonban nem tisztázták, milyen szabályok érvényesek erre az erőforrásra.

Rossi: Harcban leszünk a győzelemért

Valentino Rossi kilenc futam után kilenc dobogós helyezésével az összetett pontverseny élén áll, 13 egységnyi előnnyel csapattársa, Jorge Lorenzo előtt. A yamahás versenyző tízből nyolcasra értékeli eddigi teljesítményét 2015-ben, de úgy véli, a nyári szünet után is erősek maradhatnak, így harcba szállhat tizedik világbajnoki elsőségéért.

Marquez délután sem talált legyőzőre

Azok után, hogy a nyitó tréninget megnyerte, a pénteki második gyakorlást is Marc Marquez nyerte a MotoGP Német Nagydíján. A spanyol mögött Bradley Smith és Andrea Iannone zárt a második és harmadik helyeken, megelőzve Jorge Lorenzót és Dani Pedrosát, míg a vb-éllovas Valentino Rossi ezúttal csupán hetedik lett.

Marquezé a hétvége első edzése a Sachsenringen

Marc Marquez nem bíz semmit sem a véletlenre, már az első szabadedzésen megmutatta, nem mondott le a bajnoki címről. A második helyet a bajnokságon vezető Valentino Rossi szerezte meg, míg a képzeletbeli dobogó alsó fokára meglepetésre Scott Redding ért oda. Folytatás délután 14:05-kor a második szabadedzéssel.

Marquez: Valentino ismét tanított nekünk valami újat

Szokás szerint csütörtök késő délután tartották a Sachsenringen is a nagydíjhétvégék előtti sajtótájékoztatót, amelyre természetesen a két héttel ezelőtti asseni futam utolsó kanyarjában történt incidens két szereplője, Valentino Rossi és Marc Marquez is hivatalos volt. Ahogy arra számítani lehetett, kettejük afférja is napirendre került a mai rendezvényen.

Rossi: Tudjuk, hogy az ellenfeleink keményen dolgoznak

A szezon első felének utolsó futama következik a Sachsenringen, amelyet megelőzően a Yamaha egyetlen kivétellel az összes versenyt megnyerte idén. Valentino Rossi legutóbbi, asseni diadalával ismét tíz pontra növelte összetettbeli előnyét Jorge Lorenzóval szemben, aki első németországi győzelméért hajt a hétvégén.

Aszimmetrikus első abroncsát is elviszi a Sachsenringre a Bridgestone

A számos balkanyarja mellett csupán három jobbos fordulót tartalmazó Sachsenringre rendre nagy kihívás elé állítja a Bridgestone-t, amely éppen emiatt különleges gumival készül a Német Nagydíjra: a hétvégén idén először láthatjuk a motorokon az aszimmetrikus első abroncsot.

Kovács Bálint sikeres bemutatkozása

A H-Moto legfiatalabb versenyzője – Kovács Bálint – a hétvégén a Hungaroringen csillogtatta meg tehetségét. Az azonos technikai feltételeket biztosító KTM ADAC Junior Cupon egy KTM RC390-es versenymotor nyergében a szenzációs negyedik helyezést érte el.

Hivatalos: Bradl kihagyja hazai futamát

Sajnálatos bejelentést tett a Forward Racing hivatalos honlapján. Stefan Bradl csúnya balesetet szenvedett Assenben, ami miatt sajnos kénytelen kihagyni a következő fordulót. Pechére épp Sachsenring következik a kalendáriumban, így nem gurulhat pályára hazai közönsége előtt.

Marquez: Nincs veszítenivalóm, futamokat akarok nyerni

Nem a vártaknak megfelelően alakul eddig a szezon világbajnok Marc Marquez számára, ám a legutóbbi asseni viadalon ismét harcban volt a győzelemért. A Repsol Honda pilótájának hátránya azonban már így is 74 pont az összetettben, vagyis nagyon kevés esélye maradt a címvédésre, s a spanyol motoros maga is elmondta, hogy a fő célja már „csak” minél több futamgyőzelem szerzése.

Csaknem 15 éve tart Rossi királykategóriás győzelmi sorozata

Valentino Rossi legutóbbi, asseni diadalával újabb rekordot állított fel: a „Doktor” első és utolsó királykategóriás győzelme között 14 év és 353 nap telt el, ezzel messze ő rendelkezik a leghosszabb sikeres pályafutással a legnagyobbak között. Amennyiben még egy versenyt nyer a jövőben, már biztosan 15 év fölé tornázza a csúcsot.

A motorbüntetések is változhatnak

Néhány meghökkentő változás mellett a jelenlegi büntetési rendszerről is szó esett az F1-es Stratégiai Csoport eheti találkozóján. Úgy tűnik, a döntéshozók hallgatnak a versenyzők és rajongók panaszaira.