Lorenzo szerint Rossi megérdemelte a győzelmet

A Yamaha világbajnoka, Jorge Lorenzo ma délelőtt Barcelonában mutatta be új ruházati márkáját, a Skull Ridert. Az eseményen természetesen ott volt a motogp.com néhány munkatársa is, akik az asseni eseményekről kérdezték. Lorenzo szívesen ecsetelte a legutóbbi nagydíj eseményeit.

McLaren: A büntetések túl komplikáltak

Jonathan Neale, a wokingiak ügyvezető igazgatója szerint a Spielbergben őket sújtó büntetések csak összezavarják az F1-es rajongókat, akik sokszor nem is tudják, ki miért lett hátrasorolva.

Ha Marc lett volna előrébb, az egy más történet lenne

Bár már több nap is eltelt a Holland TT óta, a MotoGP berkein belül továbbra is a Valentino Rossi és Marc Marquez közötti utolsó kanyaros incidens a legforróbb téma. Az eset természetesen a motogp.com futam utáni levezető műsorában, az After the Flag című adásban is szóba került, ahol Jorge Lorenzo yamahás főnöke, Wilco Zeelenberg elemezte a történteket.

Alonso ismét motorbüntetés előtt áll

A spanyol F1-es pilótát még az ág is húzza: a Honda megvizsgálta a Spielbergben használt motorját, és sérülést fedezett fel rajta, ami újabb büntetést vonhat maga után.

Ezpeletáék ismertették a 2017 és 2021 közötti időszakra vonatkozó szabályokat

Miközben a MotoGP iránt érdeklődő közvéleményt érthető módon az asseni verseny eseményei, különösen az utolsó kanyarnál történtek tartották lázban az utóbbi napokban, több fontos bejelentésre is sor került a hétvége folyamán. A 2016-ra vonatkozó előírásokról tegnap már beszámoltunk, most az azt követő öt esztendő kapcsán tett bejelentésekkel foglalkozunk.

A Ducati már 2016-tól elveszíti kedvezményeit

Miközben a közvélemény érthető módon a Holland TT történéseivel volt elfoglalva a hétvégén, néhány fontos szabályváltozást és tervezetet is bejelentettek a napokban. Alábbi cikkünkben a 2016-ra vonatkozó módosításokkal foglalkozunk, amelyek legfontosabb eleme, hogy a Ducati már biztosan elveszíti összes idei kedvezményét.

Rossi óriási pályacsúccsal szerezte meg a pole-t Assenben

Valentino Rossi a tavalyi szezonzáró óta először indulhat az első rajtkockából a holnapi futamon. Aleix Espargaro és Marc Marquez várhatják majd mellőle a rajtot. Az előző négy futamot magabiztosan megnyerő Lorenzo a nyolcadik helyre kvalifikálta magát ezúttal.

A harmadik tréningen Rossi visszaszerezte az elsőséget

A mai nap első királykategóriás edzését Valentino Rossi nyerte. Mögötte csapattársa, Jorge Lorenzo végzett a második helyen, míg a képzeletbeli dobogó alsó fokát Andrea Iannone szerezte meg. Folytatás 13:30-kor a negyedik szabadedzéssel.

Assen: Pedrosa körrekorddal vezette kettős sikerre a Repsolt

Dani Pedrosa bizonyult a leggyorsabbnak a királykategória csütörtök délutáni szabadedzésén Hollandiában: a Repsol Honda pilótája 12 ezreddel Marc Marquez tavalyi pályacsúcsát is felülmúlta. A csapattárs lett a második, megelőzve a délelőtti legjobb Valentino Rossit, míg az előző négy versenyt megnyerő Jorge Lorenzo a hatodik helyen zárt.

Assen: Rossi volt a leggyorsabb az eséssel indító Marquez előtt

Valentino Rossi az utolsó percekben előrelépve megnyerte a legnagyobb géposztály első szabadedzését Assenben. Az összetettben egyetlen ponttal vezető yamahás mögött a tréninget egy bukással kezdő Marc Marquez lett a második, megelőzve saját csapattársát, Dani Pedrosát, valamint a zsinórban ötödik győzelmére készülő Jorge Lorenzót.

Az esés ellenére is nagyszerű hétvégét zárt a H-MOTO Team

Ez a versenyhétvége kicsit felemásra sikeredett a H-MOTO Team számára. Győrfi Alen kétszer is felállhatott a dobogó legfelső fokára az Alpok–Adria hétvégi futamán. Robert Muresan pedig a pontszerző 15. helyen futott be a Superstock 1000 misanói fordulóján. A spanyol származású versenyző, Aleix Aulestia 18. helyen zárta a hétvégi versenyt. Kis Viki pedig a harmadik kanyarban elesett, ezért kicsúszott a 20. helyről.

Marquez: Magunk mögött hagytuk a catalunyai kiesést

A Repsol Honda párosa vegyes előzményekkel várhatja a hétvégi asseni versenyt, hiszen Marc Marquez a legutóbbi Katalán Nagydíj elején bukott, Dani Pedrosa azonban idén először dobogóra állhatott. A két spanyol elsődleges célja, hogy előrelépjenek a beállításokkal a hollandiai forduló során, de természetesen tudják, hogy ebben az időjárás is fontos szerepet játszhat.