2024. október 12. szombat

Motor

Kalandos, mégis domináns győzelmet aratott a Yamaha triója a suzukai 8 óráson!

A pole-ból induló, ám a rajtnál visszaeső, majd egy 30 másodperces stop&go büntetést is kapó Katsuyuki Nakasuga, Pol Espargaro, Bradley Smith trió nyerte az idei suzukai 8 órás versenyt.

Beragadt gázkar okozta Stoner órási bukását

A 2012-ben visszavonult kétszeres MotoGP-világbajnok Casey Stoner egy hatalmas bukás következtében lapockáját és sípcsontját törte a suzukai 8 órás endurance motorversenyen.

Suzukai 8 órás: Espargaro pole-ba állította a Yamahát

Ma rendezték a legjobb rajthelyekről döntő top10-es szétlövést a suzukai 8 órás versenyen, amelyet Pol Espargaro elképesztő körével a Yamaha gyári triója nyert meg.

Marquez rendkívül agresszív, de mindent az irányítása alatt tart

Marc Marquezt a mezőny egyik legagresszívebb motorosaként tartják számon, s gyakran éri kritika kemény manőverei miatt. Most Andrea Dovizioso mondta el erről a véleményét, egyúttal az asseni utolsó kanyarban történteket is felelevenítette.

Felhasználja ingyenmotorját a McLaren

Friss Honda-motorokkal vág neki Alonso és Button a Magyar Nagydíjnak, az FIA döntése alapján pedig rajtbüntetést sem kapnak érte. Kedvezők az esélyek, hogy a csapat növelje eddigi 5 pontját.

Rossi szerint butaság lenne leírni Marquezt

A gyorsasági motoros világbajnokság királykategóriájának összetettjét vezető Valentino Rossi úgy véli, hogy a pontversenybeli jelentős lemaradás ellenére sem szabad kizárni annak lehetőségét, hogy az utóbbi futamokon formába lendülő Marc Marquez megvédheti elsőségét.

Hétvégén tarolt a H-MOTO

Ezúttal sem telt unalmasan a hétvége a H-MOTO Team számára. Győrfi Alen és Csányi Gergő kétszer is felállhatott a dobogóra, Kovács Bálint a 2. helyen végzett az IMRC Stock600-as kategóriájában. Robert Muresan pedig első helyen ért célba a román bajnokság második futamán. Kis Viktória, a H-MOTO Team női versenyzője sem tétlenkedett a hétvégén, hiszen ő egy 24 órás robogóversenyen vett részt.

Hát ez bizony kapufa!

Senki sem született még úgy a földön, hogy sikeres motoros kaszkadőr lett volna, és ismerte volna az összes trükköt. Minden hosszú-hosszú tanulási folyamat eredménye, ami bizony sokszor a fájdalmat se mellőzi…

Marquez: Sikerült találnunk valamit

A csütörtöki egy rendkívül fontos nap volt a Repsol Honda motorosai számára, hiszen Marc Marquez és Dani Pedrosa először próbálhatták ki a 2016-os prototípust a misanói teszten. A csapat emellett az idei gép beállításaival is foglalkozott, s biztató lehet számukra, hogy a regnáló világbajnok úgy fogalmazott a nap végén, hogy jobban érzi magát az RC213V nyergében.

H-Moto Team itthon és határon túl!

Hétvégén, az Alpok–Adria valamint a Román Bajnokság következő fordulóján és egy 24 órás robogó versenyen is bizonyíthat a H-Moto csapata.