2024. október 9. szerda

Monaco

Retro – Egy nagy karrier méltatlan vége

Május 11-én rendezték az 1975-ös Monacói Nagydíjat, mely Mr. Monaco, a Hercegség koronázatlan királyának utolsó itteni F1-es fellépése lett volna – de végül kénytelen volt a pálya széléről nézni az eseményeket.

Retro – Roncsderbik Monacóban

Ezúttal nem egy, hanem három egykori F1-es futamot idézünk fel múltidéző rovatunkban: a május 10-én futott három Monacói Nagydíjon összesen 19 autó ért célba, többen 20 kör körüli hátránnyal.

Monaco nem vállal még egy futamot az F1 után

Valószínűleg a városállam volt az utolsó szalmaszál a Formula-E számára, hogy helyettest találjon a törlésre váró moszkvai futamnak, de Monacóban az időszűke miatt nem vállalják a beugrást.

Álom-Monaco GP annak, aki a legtöbbet adja

A tökéletes monacói nagydíjlátogatás: a Red Bull és a Wings for Life közös jótékonysági akciójában a legtöbb pénzt ajánló F1-rajongó különleges körülmények között tekintheti meg a monacói futamot.

Retro – Kém nyert egy román előtt Monacóban

Jócskán visszarepülünk az időben mai múltidéző cikkünkben, hiszen ma van az első, az F1-et 21 évvel megelőző Monacói Nagydíj évfordulója, melyet egy későbbi háborús hős nyert meg egy román pilóta előtt.

Rosberg kimentett egy gyereket a tengerből

Azt gondoltátok, hogy Nico Rosberg legnagyobb hőstettének az utóbbi időben a sorozatos futamgyőzelmek számítanak? Nem egészen. A német Bild szerint a Mercedes pilótája életmentésből is jeles.

Chiron: Akiről szuperautót neveztek el

Pénzért állt össze idős hölgyekkel, elszerette támogatója feleségét, tönkretette egy versenyzőtársa életét, mégis több országban legenda lett, s róla nevezték el a jelenkor egyik legjobb szuperautóját.

Őrület - 22 safety car egymás ellen Monacóban

Manapság is Mercedesek küzdenek egymással a pályán - jobb esetben - de mi történik, ha 22 csillagos autót teszünk egymás mellé Monacóban - és mind biztonsági autó?

Retro – Aki csak Monacóban tudott nyerni

Persze ezt Beltoise, Panis és Trulli is elmondhatja magáról, ám a Le Mans-i 24 óráson is diadalmaskodó francia kétszer is győzött a hercegség utcáin, miközben más pályán nem nyert F1-es viadalt.

Erre kérte a Mercedes Hamiltont Monacóban

Érdekes részletre derült fény az FIA hivatalos szezon-összefoglaló videójából a Monacói Nagydíjjal kapcsolatban: a Mercedes attól tartott, hogy Lewis Hamilton nem vesz majd részt a díjátadón...

Itt a teljes Hamilton-Mercedes rádióforgalom

Többször meggondolta magát a Mercedes, mire végül kihívták a bokszba a kétszeres F1-es bajnok Lewis Hamiltont – a FOM végre kiadta a teljes rádióbeszélgetést a brit és csapata közt.

Rászállt Verstappenre a „vének tanácsa”?

Az F1-es Kanadai Nagydíj csütörtöki napján az egyik fő témát még mindig Max Verstappen és Romain Grosjean monacói ütközése szolgáltatta. A rutinos pilóták nevelni próbálják a zöldfülű kölyköt.