MecsekRali

Cséplő Balázs: Az első éjszakai gyors

A LiveWire Rally Team versenyzőpárosa, Cséplő Balázs és Cséplő Attila a hétvégén a 48. Mecsek Ralin állt rajthoz. Vegyes érzelmekkel gondolnak vissza a megmérettetésre, hiszen szerettek volna mind a hat gyorson végigmenni, de sajnálatos módon a pénteki éjszakai első hármat sikerült teljesíteni, illetve szombat reggel elindulni.

Merencsics–Kulcsár: A 2014-es szezon legjobb formája

A san marinoi Rally Legend után nem sok ideje maradt Merencsics Árpádnak, hogy felkészítse a Historic Bajnokság soron következő futamára a Suzuki Swift GTi-t. A nagyatádi rallys mégis a szezon legjobb formáját hozta a 48. Mecsek Rallyn: R csoportban és R1 kategóriában is győzelmet aratott. Kulcsár Dániellel alkotott párosa emellett az abszolút 6. helyet is megszerezte az Eb mezőnyében.

Solid Racing Team: Bajnoki címmel koronázták meg az idei szezont

A 48. Mecsek Rallye után ismét gyarapodott Kondella Péter és Szilassy Arnold dicsőségfala. A SOLID Racing Team versenyzői a rallye2 bajnokságának záró futamán bebiztosították maguknak az N csoport és az N3 kategória győzelmét is. Habár a bajnoki címig vezető út nem volt problémamentes, az öröm annál nagyobb Kondelláék részéről. Ennél jobb debütálást nem is kívánhattak volna!

Ollé-Tóth: Egyre közelebb...

Az abszolút ötödik helyen zárta az Országos Bajnokság pécsi állomását az AS Rallyesport Europe versenyzőpárosa, Ollé Sándor és Tóth Zsolt. Első hallásra nem teljesült a kitűzött cél egy törött felni miatt begyűjtött hátrány okán, de a pénteki abszolút első hely tükrében kijelenthető, hogy jó az irány.

Hideg Krisztián: Még 2-3 év rali, aztán újra ralikrossz!

Hideg Krisztián a hazai ralis élet egyik legismertebb alakja. Volt bajnok Ladával (1995), aztán N-csoportban(1998), majd kétszer az A-csoportban is (2008, 2009), többször volt abszolút 4-5-6. helyezett. Annak idején viszont a ralikrosszban kezdett, és egy nap fiaival együtt vissza fog térni oda.

Osváth Racing: Füstbe szállt hétvége...

Jól kezdődött, de némi balszerencsével végződött csapatunk hétvégéje a Mecsekben. Lévén, hogy fontos futamról volt szó, igyekeztünk a szokásosnál jobban felkészülni, de Fortuna ismét félrenézett, amikor nagy szükség lett volna rá.

Gyönyörű Pécs, gyönyörű eredmény!

Egy sportember számára mi lehet nagyobb élmény annál, mint hogy fantasztikus időben, fantasztikus közönség előtt, fantasztikus eredményt tudhat a magáénak. A 48. Mecsek Rallyen ezzel az élménnyel töltődhetett a Herczig Norbert - Bacigál Igor kettős, akiknek az elmúlt hétvégén nyújtott teljesítményéről nyugodt szívvel kijelenthetjük, a szezon legizgalmasabb futamát nyújtották nekünk.

Itt az új generáció? – új név tűnt fel az ORB élmezőnyében

Vincze Ferenc neve a ralisport szerelmesei számára már ismerősen csenghet, hiszen tavaly navigátorával, Kuti Péterrel az oldalán a Rali Túra Bajnokság abszolút győztese lett. Az Országos Rali Bajnokság élmezőnyében viszont a Mecsek Ralin tűnt fel először a neve közvetlenül a megszokott nagyágyúk mögött.

Krózser és az emelő, második rész

Az abszolút nyolcadik helyet szerezte meg Krózser Menyhért és Buchholz János Mitsubishi Lancer Evo IX R4-gyel a Mecsek Ralin. A verseny kritikus pontja volt a második gyorsasági szakasz, ami előtt leszakadt az eső.

Elmaradt a várva várt pécsi szerencse

Négy kanyar volt hátra a Mecsek-rali leghosszabb, orfűi szakaszának céljáig. Turán Frigyes és Zsiros Gábor jó tempóban haladt, amikor abban az ominózus jobb kanyarban a Peugeot 208 T16 R5 megcsúszott egy sárfolton…

Nitró: Életem legrövidebb ralija

Rendkívül balszerencsésen alakult a 48. Mecsek Rali Nyitray Béla (Nitró) számára, hiszen a Rali2-ben induló korábbi kétszeres gyorsasági autós magyar bajnoknak ezúttal már az első gyorsasági megálljt parancsolt a technika ördöge.

Herczig tarolt a Mecsek Rali második napján

A Mecsek Rali pénteki első napja még kisebb meglepetéssel zárult, hiszen Ollé Sándor állt az élen három gyorsasági után, a szombati záró napon viszont érvényesült a papírforma: előbb a bajnoki éllovas Kazár Miklós állt az élre, majd Herczig Norbert is beindult, és onnantól mindent vitt.