KanadaiNagydíj

Mi változott az F1-es autókon Montrealra?

Öt csapat nem nyúlt semmihez, köztük a Red Bull sem, a Ferrari, a Mercedes, a McLaren, az Alpine és az Aston Martin viszont itt-ott faragott kicsit az autóján. Mutatjuk, hogy miről van szó.

Ricciardo bizakodó a bakui eredmény után

Az ausztrál versenyző a nyolcadik helyen végzett az azeri fővárosban, állítása szerint pedig ez az eredmény biztató lehet számára a jövőre nézve, hiszen egy nehéz pályán sikerült elérni.

Perez: Úgy gondolom, világbajnok lehetek

A mexikói a Kanadai Nagydíj előtt adott interjút a helyi La Presse-nek. Szó esett arról, hogy miért várja a hétvégi futamot, de azt is elmondta, hisz abban, hogy világbajnok lehet, azonban teljesen megbízik a Red Bullban akkor is, ha csapatutasításról van szó.

Pocsék állapotban lehet a kanadai pálya a hosszú szünet miatt?

Három év (2019) után térhet vissza a száguldó cirkusz mezőnye Montrealba, a Covid miatti kétszeres kényszerszünet miatt pedig van, aki úgy gondolja, az aszfalt állapota rengeteget romolhatott.

Sajtó: Tízhelyes rajtbüntetés vár Leclerc-re Montrealban

A Ferrari rossz megbízhatósága újra megbosszulhatja magát: a negyedik turbófeltöltő kerülhet a 16-os számú Ferrariba, ami az év első motorbüntetését jelentené a monacói számára, már az év kilencedik nagydíján.

Toto Wolff: A csapatszellemnek köszönhetők az eredmények

A Mercedes csapatfőnöke arról számolt be, hogy komolyabb fejlesztést nem visz a csapat Kanadába, de közben keményen dolgoznak a háttérben, hogy mielőbb visszatérhessenek az élmezőnybe.

Ne maradj le semmiről a Kanadai Nagydíjon!

Esti időpontokban nézhetünk F1-et hétvégén, de többek között a MotoGP mezőnye is egymásnak feszül ismét - mutatjuk a menetrendet a tv-közvetítésekkel együtt.

Retro – Senna hatalmas pechje Montrealban

Ayrton Senna F1-es karrierje során kevés olyan szezon futott le, amikor majd hét futamot kellett várnia arra, hogy győztes „paripáját” az első rajtkockába repítse. 1992 egy ilyen kivételes szezon volt, bár egyszer csak megtört a jég, na de...

Retro – Lewis Hamilton első győzelme az F1-ben

15 évvel ezelőtt, 2007. június 10-én rendezték meg a Formula-1 azévi világbajnokságának hatodik versenyét, a Kanadai Nagydíjat, amely minden szempontból a legemlékezetesebb versenyek közé sorolható, hiszen akadt számtalan furcsa szituáció, egy hatalmas baleset, valamint egy újonc brit versenyző, aki ezen az őrült hétvégén szerezte meg pályafutása első futamgyőzelmét.

Retro – Amikor a bokszutcában ütközött Hamilton és Raikkönen

2008. június 8-án rendezték meg a Formula-1-es világbajnokság Kanadai Nagydíját. Sokak számára ez a futam az ígéretes lengyel tehetség, Robert Kubica miatt maradt meg, aki ekkor szerezte meg egyetlen győzelmét a száguldó cirkuszban. Azonban nemcsak emiatt vált felejthetetlenné ez a verseny, hanem egy meglehetősen furcsa helyzet miatt is.

Hivatalos: Isztambul váltja Montrealt júniusban

Ahogy azt hetek óta sejteni lehetett, a koronavírus-járvány miatt idén sem rendeznek Kanadai Nagydíjat: helyette a Török GP követi a bakui hétvégét. De azért Montrealnak is van oka az örömre.

Imolából: Két pálya válthatja Montrealt

A szezon második versenyének helyszínére érkezett a Formula.hu: az első pusmorgás, amely eljutott hozzánk, a Kanadai Nagydíj küszöbön álló törlésére vonatkozik. Hockenheim és Isztambul jött szóba helyettesként.