ERC

Érdi Rallye Team: Egy megérdemelt Csillag

Idén október második hétvégéjén rendezték meg a Ciprus-ralit. Ezúttal az Érdi Rallye Team párosa nem vett részt a viadalon, ám a csapattagok mégis elrepültek a szigetre, hogy átvehessék az ERC 2 Production Cup harmadik helyéért járó díjat.

Érdi Rallye Team: Fantasztikus hétvége Lettországban

Az idei Európa-bajnoki szezonban a harmadik helyen áll a tabellán az Érdi Rallye Team párosa, az ERC2-sorozatban. Mivel a mögöttük állók közül előbbre léphet néhány páros, ezért a csapat úgy döntött, elindulnak még egy futamon, hogy bebiztosítsák a harmadik helyüket a bajnokságban.

Ismét Kajetanowicz az Európa-bajnok

2015 után sorozatban másodszor lett Európa-bajnok Kajetan Kajetanowicz, miután negyedikként zárt a Liepaja Ralin - Botka Dávidék az abszolút kilencedik helyen értek célba.

Ifj. Kanyik: Tökéletes választás volt a Barum Rali

Eseménydús és fantasztikus versenyen van túl az ifj. Kanyik Antal - Erdész István duó, akik Kassa helyett a Barum Rally-n tették le névjegyüket. A szépen mutató eredmények mellett még olyannyira jól érezték magukat, hogy a pilóta már most eldöntötte, hogy nem ez volt az utolsó cseh versenye.

24 Eb pont az év egyik legnehezebb versenyén

Augusztus egyik legmelegebb hétvégéjén rendezték meg a csehek Európa bajnoki futamát, immáron 46.-dik alkalommal a nagy tradícióval bíró Barum Ralit. A csapat rengeteget szenvedett ezen a versenyen, és az autó sem volt tökéletes, ennek tükrében az ezüstérem és a pontok várakozáson felüli teljesítményről tanúskodnak.

Érdi: Minden jó, ha a vége jó!

Egy tökéletes felkészülés után, rémálommá változott a Rzeszow Rali Érdiék számára, ennyi problémájuk az egész szezon alatt nem volt, és nagyon sokszor kísértett a tudat, hogy fel kell adniuk.

A siker kapujában szólt közbe a technika Rangáéknak

A Rally Európa-bajnokság harmadik versenyén, az Akropolisz Ralin állt rajthoz a Ranga Péter és Bán Viktor kettős. A sikeres kanári-szigeteki ERC2-es második helyezés után nem lehet más a cél, mint megismételni a jó teljesítményt.

Eredményes szenvedés az Akropoliszon

Kategóriája második helyen futott be az évad legnehezebb versenyén a HELL Racing Team versenyzőpárosa, a Bessenyey – Berendi kettős, amely eredménnyel átvették a vezetést az Európa Bajnokság ERC3-as kategóriájában.

Érdi murván folytatja egy új navigátorral

A 2016-os szezonban is az ERC sorozatot választotta bajnokságként az Érdi Rallye Team. Az év elején ugyan eljátszottak a WRC szereplés gondolatával is, ám végül az ERC2-es kategóriába regisztrált a csapat, amely ebben az évben már a 7. szezonját kezdte meg a nemzetközi porondon.

Belfastból Miskolcra

A Circuit of Ireland futam után a Botka Rally Team pilótája belátta: minél többet kell az új autóval versenyezni! A korábbi tervekkel ellentétben, a Magyar Országos Rallye Bajnokság második futamán is egy Citroen DS3 R5-ös versenyautóval indul Botka Dávid.

ERC: Breen nyert, Botkáék a 12. helyen zártak

A hazai pályán versenyző Craig Breen nyerte az ERC idei második futamát Írországban, a címvédő Kajetanowicz viszont második helyével is élre állt a bajnokságban - Botkáék 12.-ként zártak.

Botka Rally Team: Egerből Belfastba

A szezonnyitó Eger Rali után már az észak-ír pályabejáráson diktálja fel a pályákat Botka Dávid. Egerben még a Mitsubishi-vel és Bazsó Attilával, az ERC második futamán, a Circuit of Ireland-on már újra a Citroen DS3 R5 versenyautóval és Szeles Péterrel versenyez Dávid.