ERC

Botka Rally Team: Egy kis hiba nagy hibát generál

Bolhából az elefántot… Ezzel a rövid sorral jellemezhetnénk a Botka Rally Team párosának első versenynapját a 40. Rally Islas Canaria futamon. Az ERC szezonnyitóján egy buta kis megforgás miatt végül egy tiszta gyorsasági szakaszt sem tudtak teljesíteni Botka Dávidék.

Botka-Szeles: Szezonkezdés a Kanári-szigeteken

Az új autóval, új pályákon kezdi a 2016-os évben a versenyzést a Botka Dávid - Szeles Péter duó. A Botka Rally Team bajnok párosa az ERC sorozatban idén a legfelső kategóriában indul a Citroën DS3 R5-ös versenyautóval.

Rendesen kitömik az ERC-győztesek zsebét

A nemzetközi ralivilág egyik legnagyobb díjazását kínálja a rali Európa-bajnokság Kanári-szigeteken útjára induló, tíz futamot magában foglaló 2016-os szezonja.

Győzz le egy kétszeres Európa-bajnok ralist!

Egy kétszeres Európa-bajnok raliversenyzővel mérkőzhetnek meg azok, akik március 15-én kilátogatnak a miskolci Avalon Parkba – Bessenyey Zoltánnal a versenyről, valamint ralis karrierjéről beszélgettünk.

Botka Rally Team: Két bajnokság, két autó, két navigátor

A Botka Rally Team megtartotta évadnyitó sajtótájékoztatóját. A rendezvényen két versenyautót állítottak ki és a bajnok pilóta mellett két navigátor foglalt helyet. Az ERC sorozatban Szeles Péterrel nyolc futamon állnak rajthoz a Citroën DS3 R5-ös versenyautóval, míg a Magyar Országos Rallye Bajnokságban Bazsó Attilával és a Mitsubishi Lancer Evo IX R4-el versenyez Botka Dávid 2016-ban.

Érdi Rallye Team: Irány az ERC!

2015-ös szezon, úgy elment, hogy észre sem vettük. Negyedikek lettünk az Európa Bajnokság ERC2 kategóriájában. Tibi jól összeszokott Gergővel, viszont az autó még nem volt tökéletes.

Ötszörös bajnok a Klausz-Kecskeméti duó

Sűrű éve volt Klausz Kristófnak és Kecskeméti Balázsnak: a magyar mellett az osztrák országos rally bajnokságnak is állandó szereplői voltak, emellett pedig az ERC egy-egy futamán is képviselték hazánk színeit.

Új európai sorozatok a láthatáron

Komoly változtatások vannak tervben az FIA öreg kontinensen futó támogató rali bajnokságait illetően 2016-ra.

Új autója van az Európa-bajnoknak!

Botka Dávid és Szeles Péter nem sokat pihent az ERC2 bajnoki címének elhódítása után. A Botka Rally Team terveiben az szerepel, hogy a 2016-os esztendőben is elsődlegesen az European Rallye Championship sorozatban versenyeznek. A pilóta egy kategóriával feljebb lépve, a Mitsubishi Lancer Evo IX versenyautót lecserélve, egy R5-ös versenyautóban képzeli el a jövőt.

Interjú a magyar ERC 2-es bajnokkal

A 2015-ös rali Európa-bajnokság ERC 2-es címéért folytatott izgalmas csata a sorozat utolsó fordulóján, Svájcban dőlt el, Botka Dávid a szezon második felében remek teljesítményt nyújtva megelőzte legfőbb ellenfelét, Vojtech Stajfot, és bajnok lett.

Egy perc előnnyel az álmok kapujában

Két versenynap után vezeti kategóriáját az ERC svájci zárófutamán a Botka-Szeles páros. A Rallye du Valais végeredménye dönti el, hogy sikerül-e megőrizni előnyét a cseh riválisai előtt a Botka Rally Team legénységének.

Acropolis Rali: Botkáék abszolút ötödik helyen

Az egyik leghíresebb futamon, az egyik legnehezebbnek ítélt versenyen is nyerni tudott a Botka Rally Team párosa. A fiúk úgy autóztak, ahogy eltervezték, a csapat tökéletes munkát végzett és a PIRELLI gumiknak is hála, defekt nélkül és jó időket autózva nyerték meg az ERC2 kategóriát az Acropolis Rally-n. Ezzel együtt a bajnokságban is átvették a vezetést az utolsó futam előtt.