ERC

Egy lépéssel közelebb az Eb címhez Kajetanowicz és Botka

A Ciprus Rali befejező napján négyfajta szakasz szerepelt a programban, ezek rajtjához kétszer kellett odaállni a párosoknak, akik összesen 95 versenykilométert teljesítettek.

Érdi Rallye Team: Újabb kiesés a murván

Idei harmadik ERC-s megmérettetésére készült az ifj. Érdi-Patkó kettős, a bajnokság immár 8. futamán, a Cyprus Rally-n. Az írországi kiesés után Belgiumból már kategória győzelemmel tértek haza, ami jelentősen megnövelte a bajnoki pontjaik számát, és bíztak benne, hogy Ciprusról is jó élményekkel térhetnek haza.

Érdi Rallye Team: Kategória negyedik hely a kvalifikáción

Kedden hivatalosan is megkezdte a felkészülést a ciprusi versenyre az ifj. Érdi – Patkó kettős, a rendező szervezésében ugyanis részt vett egy hivatalos teszten. A teszt során bebizonyosodott, hogy a ciprusi csapattól bérelt autó maximálisan jól működik és Érdiék ízelítőt kaptak abból, hogyan is viselkedik az autó murva gumikkal az aszfalton.

Botka-Szeles: Aszfaltos futamgyőzelem egy profi csapattal

Megnyerte kategóriáját, az ERC2-őt Botka Dávid és Szeles Péter a nagy múltú, nehéz pályákon zajló Barum Czech Rally-n. A Botka Rally Team párosa szenzációs autózással utasította maga mögé vetélytársait a zárónapon is.

Botka nyert, Klausz pontokat szerzett Csehországban

Botka Dávid végig vezetve nyerte a cseh ERC2 futam értékelését a Barum Ralin, míg Klausz Kristóf pontszerző helyen ért célba az ERC3 és Junior ERC mezőnyében. A futamon Rongits Attila, Német László és a Nyírfás Juliannával induló Ekaterina Stratieva is célba ért.

Szombaton Botkáék gond nélkül az élen

Első Barum Raliján a szombati versenynap végén kategóriája élén áll a Botka Rally Team párosa. Tökéletes munkát végzett mindenki, így a vasárnapi hat gyorsasági előtt nyugodtan térhettek pihenőre.

ERC futamra készül Botka Dávid és csapata

Augusztus utolsó hétvégéjén a Zlín központú 45. Barum Czech Rally várja a mezőnyt szűk, technikás pályáival és 230 gyorsasági kilométerével. A murvás észt futamon újabb kihívások várnak a felfrissült és megújult gárdára.

Rekord mezőny és újra WRC-k a Barumon

143 páros a Barum Ralin! Az augusztus végi Európa bajnoki futamon tizenkét R5-ösre, tizenegy S2000-re és néhány WRC-re is számíthatunk. A cseh megmérettetésről természetesen nem hiányozhat Jan Kopecky sem, mi magyarok négy párosnak szurkolhatunk majd.

Lukjanuk nyerte az Észt Ralit, Botka 9. lett

Az Észtország dél-keleti részén, Otepaa, Elva és Tartu városok közelében elhelyezkedő ultragyors pályákon folytatódik a rali Európa-bajnokság. A 2015-ös kontinenssorozat az Észt Ralival immár a második felét kezdi meg.

Botka: Ész(t)veszejtő száguldás

Botka Dávid és Mihalik Péter túl van az első napon az ERC Észt Raliján. Korábban még sosem versenyeztek ilyen gyors pályákon, mint amilyenek az észt futam gyorsasági szakaszai.

Tűz van, babám! - Meleg helyzetek a raliban

Szomorú, de nem egyedi eset, amikor egy raliautó a tűz martalékává válik. A ralisport történetében számtalanszor fordult elő ilyen, mint ahogyan az alábbi példák is mutatják.

Loix az Eb-n is győzelemre vezette az R5-ös Skodát

Hazai győzelem született az Európa Bajnokság e hétvégi állomásán – Freddy Loix először indult a Fabia R5-össel, és pályafutása során tizedszer is győztesként zárta az Ypres Ralit. Bryan Bouffier a második lett, Craig Breen kiesett, míg ifjabb Érdi Tibor nem talált legyőzőre kategóriájában.