DakarMenők

Dakar-menők – Az amerikai ezermester

Sosem árt, ha egy nagynevű sorozatban szerepel egy showman, különösen, ha az Egyesült Államokból való. A Dakaron a ma születésnapos Robby Gordon tölti be ezt a pozíciót, testhezálló módon egy böhöm Hummerrel.

Dakar-menők – Címvédő a monstrumok közt

Tavaly némi meglepetésre győzött a legnagyobbak mezőnyében Andrej Karginov, akit elsősorban a maratoni szakasz tart izgalomban, mely sok más kamionos társával együtt az első lesz a számára.

Dakar-menők: Ismét Ignacio kaszál-e?

Általában a quadosok szereplését övezi a legkisebb figyelem a Dakar Ralikon, holott a világ legrangosabb és legkeményebb tereprali-versenye számukra is ezer kihívást tartogat. Legutóbb Ignacio Casale vette a legjobban az akadályokat, aki ezzel a verseny történetének első chilei győztese lett.

Dakar-menők – A „másik” Coronel

A hamarosan elrajtoló 2015-ös Dakar versenyzőit bemutató sorozatunk mai részében a WTCC-menő Tom Coronel testvéréről, Timről lesz szó, aki immár nyolcadik versenyére készül egy McRae Buggyval.

Dakar-menők – Egy legenda nevét viselve

A hatszoros Dakar-győztes kamionos legenda, Karel Loprais unokaöccse, Ales nagybátyja navigátoraként mutatkozott be a sivatagi show-n, 2007 óta pedig minden évben versenybe száll a győzelemért.

Dakar-menők – A hazaiak reménysége

A 2015-ös Dakar résztvevőit bemutató sorozatunk következő részében Orlando Terranova következik a soron, akitől Argentína azt várja, hogy megszerezze az ország első győzelmét az autósok közt.

Dakar-menők: A Matador új kihívás elé néz

15 éven át erősítette a WRC élmezőnyét, 2006 óta azonban már más terepen fitogtatja képességeit Carlos Sainz, aki a Peugeot projektjéhez csatlakozva januárban második Dakar-győzelmét célozza meg.

Dakar-menők: Le Mans-ból a Dakarra

A sivatagi versenynek újoncként vág neki, a motorsportban azonban letett már egyet s mást az asztalra Romain Dumas, aki egy másik műfaj maratonját, a Le Mans-i 24 órást nyerte meg a múltban. Hogyan fér össze a kettő?

Dakar-menők: Úton a tucatnyi győzelem felé

Röviden csak Mr. Dakar, teljes nevén Stephane Peterhansel, hosszabban pedig az ember, aki többször nyerte meg a legendás sivatagi versenyt, mint bárki más - ráadásul tette ezt két kategóriában is.

Dakar-menők: Ki lett a négy kereke?

Cyril Despres az idei Dakar Ralin Stephane Peterhansel nyomdokaiba lép. Ő ugyan nem hat, „csak”öt alkalommal nyerte meg a világ legnehezebb tereprali-versenyét motorral, de most a Peugeot gyári csapatának színeiben kettőről négy kerékre vált, és autóval is a győzelmet veszi célba.

Dakar-menők: A katari ágyúgolyó

Nincs olyan év, amikor ne kelljen a legnagyobb esélyesek között számolni Nasser Al-Attiyah-val a Dakar Ralin, és ez alól a 2015 januárjában elrajtoló verseny sem lesz kivétel. A katari a Minivel, és új navigátorral száll harcba második abszolút elsőségéért.

Dakar-menők: A havas lejtőkről a dűnékre

Nem ritka, hogy valaki csak a 30-as éveinek derekán jut el először a Dakarra, az viszont már annál inkább, hogy előtte egy teljesen más sportágban vált világhírűvé. Adam Malysz a síugró pályákról utolsó nekifutásra nem a hóba, hanem a homokba vetette le magát.