Alesi

Retro – Senna-Schumacher ütközés és csapatutasítás

Visszatekintünk egy igazi klasszikusra, amikor Senna és Schumacher ütköztek a rajt után, a későbbiekben pedig látványos csapatutasításnak lehettünk tanúi a kettéosztott versenyen. Videón a lényeges momentumok.

Nagy csapatok mélypontjai II. - Ferrari

Rettentő mély gödörben a McLaren. De az utóbbi 20 évben megszakítás nélkül a Formula-1-ben szereplő, korábban világbajnokságot nyerő istállók mind éltek át nagyon nehéz időszakokat, például a Ferrari is.

„Montrealban Raikkönen győz”

A hétvégén Kanadában vendégeskedik a Formula-1, úgy tűnik, a Ferrari jó formában van. Egyre többen gondolják azonban azt, hogy ezúttal nem Vettel, hanem Kimi Raikkönen lesz a befutó Montrealban.

Montreali nagy balesetek, I. rész

Montreal kíméletlen pálya, ami a baleseteket illeti. Sorozatunk első epizódjában a ’90-es évek nagyobb kanadai ütközéseit élhetjük újra. Schumacher, Hill, Villeneuve, Alesi, Panis, mind pórul jártak már itt.

Montreal, az első győztesek otthona

Az F1-es pilóták egyik kedvenc helyszínének számít a Circuit Gilles Villeneuve, ha első futamgyőzelmekről van szó: az elmúlt negyven évben hatan is itt jutottak fel először a dobogó tetejére.

„Miért kérdőjelezik meg Vettel sikerét?”

Továbbra engednek az összeesküvés-elméletek kedvelői álláspontjukból, mely szerint a Ferrari F1-es csapata szándékosan fosztotta meg a győzelemtől Kimi Raikkönent a Monacói Nagydíjon.

TOP 10 - Kik vártak a legtöbbet első győzelmükre?

Valtteri Bottas sokat várakozott élete első győzelmére? 82 nagydíjával alig fér be a top 10-be, vannak, akik a Formula-1-ben sokkal többet vártak, később többen világbajnokok is lettek.

Alesi elárulta, mi a Ferrari titkos fegyvere

Az egykori F1-es pilóta a helyszínen nézte végig Sebastian Vettel győzelmét Bahreinben, és elmondta, hogy mitől mehet ennyire a szekér volt csapatának.

Retro – Káosz és bunyó az első újkori Argentin Nagydíjon

1995-ben a szezon második versenyét Buenos Airesben rendezték, az időmérő edzéseken és a futam (két) rajtjánál is igen nagy káosz alakult ki, de a verseny remek küzdelmet hozott - VIDEÓVAL.

Retro – Senna és Schumacher első igazi összecsapása

Michael Schumacher és Ayrton Senna több ízben is összecsaptak egymással F1-es pályafutásuk során. Az 1992-es Brazil Nagydíj volt az első, ahol tengelyt akasztottak, lett is belőle később szócsata - VIDEÓVAL.

Retro – Schumacher első ferraris dobogója

Az 1996-os év a Williams-Renault dominanciájával kezdődött, Michael Schumacher pedig elkezdte felépíteni a Ferrarit. Ezen a futamon meg is szerezte első ferraris dobogós helyezését.