2024. október 6. vasárnap
USA

Barrichello nyerte az esős tesztet Daytonában

Vasárnap tartották az utolsó tesztnapot Daytonában, ahol a legendás 24 órás versenyre készültek a csapatok és a pilóták. Ezúttal esős körülmények fogadták őket a klasszikus helyszínen, és vizes pályán Rubens Barrichello bizonyult a leggyorsabbnak.

A háromnapos teszt ezzel a végéhez ért, és legközelebb szűk két hét múlva, január 24-25-én immár az éles versenyhétvége keretében veszi birtokba a pályát a mezőny. Vasárnap egyébként valamivel melegebb időben telt az edzés Daytonában, azonban néhány heves zápor alaposan feláztatta a pályát, ami meghatározta a nap programját.

Többen egyből csomagoltak, vagy csak minimumprogramot teljesítettek, és persze az se volt mindegy, hogy ki mikorra időzítette gyorsköreit. A korábbi F1-es pályafutásából jól ismert Barrichello a végén futott egy 1:47.230-as időt, amivel ezt a tesztnapot az élen zárta. Rubens élete második Daytonai 24 órására készül, két éve egy brazil csapat színeiben indult el a legendás amerikai klasszikuson, míg most a Starworks Motorsport Riley-Drinan csapat BMW-jével fog rajthoz állni, Brendon Hartley, Ryan Hunter-Reay és Tor Graves csapattársaként.

„Sajnáltam, hogy esett, mert szerettem volna több kilométert megtenni, és nem akartam összetörni az autót. Mindig is szerettem volna rendesen elindulni Daytonában, egy olyan gyors autóval, mint ez a mostani, és barátokkal körülvéve, ami jó móka. Aki imád versenyezni, annak alighanem a 24 órás versenyzés felé kell orientálódnia” – utalt rá a kis brazil, hogy minél több időt tölthet versenyautóban, ő annál boldogabb.

Vasárnap a második leggyorsabb időt Richard Westbrook futotta Spirit of Daytona Coyote Corvette DP-jének volánjánál, ám ő is 4,5 másodperccel volt lassabb Barrichellónál, miután gondjai adódtak a traction controllal. Ez az időkülönbség jól mutatja, hogy olyan nagyon nagy versengés nem alakult ki ezen a napon a pilóták között, hiszen a bukás kockázata nagyobb volt, mint az esetleges edzéselsőség tétje és rangja. A délelőtti, még esősebb edzést egy másik volt F1-es pilóta, Sebastien Bourdais nyerte.