2024. szeptember 19. csütörtök
Túraautó

Timo Glock először pole-ban a DTM-ben!

A BMW pilótája első alkalommal szerezte meg a pole-pozíciót a Német Túraautó Bajnokságban - az ex-F1-es német versenyző utoljára 8 éve rajtolhatott az élről, még a GP2-ben.

A BMW uralma alá hajtotta Oscherlsebent, ahol a reggeli köd miatt némi csúszással kezdődött el a szombati program - a DTM időmérőjén Timo Glock először szerezte meg a pole-t négy márkatársa előtt a délutáni első versenyre. A német versenyző idei legjobbja versenyen eddig egy negyedik pozíció volt a második zandvoorti futamon, most viszont óriási lehetőséget kapott az égiektől, hogy előrébb lépjen a tabella végéről, 17. helyről…

A bajnoki tabellát vezető Mattias Ekström az utolsó helyen végzett - Dieter Gass, az Audi DTM-programjának vezetője megerősítette, hogy a svéd pilóta váltóhibával küzdött az edzés során, ezért tudott csak a mezőny végén, a 24. pozícióban zárni. Legfőbb riválisa, Pascal Wehrlein a legjobb mercedeses lett hatodik helyével, míg a négykarikások legjobbja Miguel Molina lett, kilencedik pozíciójával, noha az edzés végén kicsúszott, és a kavicságyban ragadt.

„Nagyon jól érzem magam, el nem lehet képzelni, milyen ez az érzés” - mondta Glock a 20 perces időmérő után. „Az utóbbi néhány versenyen nagyon nehéz volt nekünk, így ez az eredmény fontos számunkra. Kipróbáltunk valamit, ami működött, a köröm tiszta volt, majdnem tökéletes. Boldog vagyok az első DTM-es pole-pozíciómmal.”