2024. szeptember 20. péntek
Rali

Tim Gábor dobogón a BOSS Autoshow-n!

Egy éve indult először Tim Gábor a Slovakiaring-en megrendezett Autoshow-n, mely nagyon hasonló esemény, mint a hazai Szilveszter Rali. A 2014-es versenyen Tim lecsúszott a dobogóról, akkor egy Suzuki Swift S1600-asal indult és ötödik lett az 1600-asok között.

Idén egy kategóriával feljebb lépett, a 2 literesek közé nevezett egy Nissan Sunny GTi-vel, melyet évekkel ezelőtt maga kezdett építgetni. Az autó azóta jelentősen fejlődött, de valójában még nagyon messze van a kategória társaitól, főleg azoktól az autóktól, melyek az Autoshow-n indultak idén.

tim boss_02

Főként gyári motorsportos R3-as autók alkották a mezőny 2000cc-es kategóriáját, 12 páros nevezett a versenyre 2 literesek között, és összesen majd kilencvenen. A pályát a Slovakiaring belső területén alakították ki, két nyomvonalon. Péntek este egy 4km-es szakasszal kezdtek a versenyzők, majd szombaton jött a hosszabbik pálya, három 11 km-es szakasz, melynek egy része murva volt.

Tim Gábor navigátora ismét Timár Tamás volt, aki szintén évek óta segíti az autó építését, jól ismerték minden porcikáját az autónak. Ez meg is látszott a versenyen, jóval bátrabban, és végig határon autóztak. Már az első, esti szakaszon sikerült a harmadik helyet megszerezni, és a cél egyértelmű volt, ezt valahogy meg kell tartani.

A három szombati szakasz egy kisebb megforgást, és egy apró ütközést eltekintve hibamentes volt, az autó megbízható és gyors volt. Ennek köszönhetően sikerült a párosnak megtartani a harmadik helyet. Tim Gábor így az év eleji Pétervására Rally abszolút győzelem után, már nemzetközi rally versenyen is dobogóra állhatott.

tim_boss_01

"Különösen jó érzés volt, hogy olyan autóval indulhattunk, amit magunk építettünk. Ezt a Nissan-t már a harmadik éve építgetem, persze nagyon pici pénzből, de annál nagyobb lelkesedéssel. Lényegében ezen az autón tanultam meg azt, mi hogy viselkedik egy autóban. Nagyon hasznos! A versenyen tudtuk, hogy a modern autókkal nem sok mindent tudunk kezdeni, de mégis meglepetésként ért, hogy azért nem voltunk esélytelenek. A harmadik hely reális lett végül, bár a futam előtt ebben nem reménykedtünk. Nem szerencsénk volt, ez volt a tempónk. Végre sikerült kiküszöbölni a szokásos pályaautós hibákat, navigátorom, Timár Tamás nagyszerű itinert írt és mondott, nagyon jó volt a ritmusunk. Persze, egyértelműen a pályaautózásé továbbra is a főszerep, de már kezdem magam rally-snak is érezni, és úgy is felépíteni egy versenyt. A csapatom meglepett azzal, hogy végig támogatott a hétvégén, köszönöm az Apex Racing-nek és támogatóinknak, ez egy ünnep volt számunkra." - foglalta össze a hétvégét a háromszoros magyar bajnok.