2024. szeptember 19. csütörtök

ApexRacing

Tim Gábor a Red Bull Ringen is a pole-ban

Két héttel a Skoda Octavia Cup debütálása első hétvégéje után, máris a második versenyre érkezett el a mezőny. A szezon kezdet Tim Gábor számára fantasztikusan sikerült, hisz a Hungaroring-en mindkét versenyt megnyerte, sőt az időmérésen is diadalmaskodott.

Két ország, három bajnokság, hat dobogó

Az Apex Racing Team történetének egyik legnehezebb hétvégéjén van túl, hisz egyszerre két helyszínen kellett magas szinten helyt állnia a csapatnak. Azonban így sem volt hiány a sikerekben. Három bajnokságban, három futamgyőzelmet szereztek az apexes pilóták.

A legjobb köridővel kezdett Tim Gábor

Tim Gábor, miután már egy gokart és két márkakupás magyar bajnoki címet megnyert, 2016-ban végre komolyabb nemzetközi sorozatban indul. Csapata, az Apex Racing egész télen dolgozott azon, hogy az anyagi és technikai lehetőséget megteremtse, a menedzsment számára is komoly kihívás volt, hogy minden a helyére kerüljön.

Apex Racing két dobogós hellyel kezdett a Slovakiaring-en

Az Apex Racing két autóval nevezett az FIA Swift Cup Europe 2016-os szezonjára. Forrai Gábor már tapasztalt márkakupás, a harmadik idényét kezdte, igaz most fog először teljes idényt futni a Swift Cup Europe-ban. Merk József eddig túraautózott, 2016-ban Magyar- és Közép-Európa Kupa bajnok lett és most váltott a márkakupázásra.

Tim Gábor: 1 másodpercre az első helytől

Tim Gábor főként a gyorsasági versenyzés szerelmeseinek lehet ismerős, volt már gokart magyar bajnok, de nyert Suzuki Swift kupát, és Ő volt a 2015-ös RCM Cup bajnoka is. Idén az FIA Swift Cup Europe bajnokságban hívta fel magára a figyelmet ahol hét versenyen indult, és ebből hatot megnyert. De egyre többet tűnik fel rally versenyeken, elmondása szerint a két versenyzési forma (gyorsasági és rally) kiegészíti egymást, nagyban segíti, hogy egyre jobb pilótává váljon.

Tim Gábor dobogón a BOSS Autoshow-n!

Egy éve indult először Tim Gábor a Slovakiaring-en megrendezett Autoshow-n, mely nagyon hasonló esemény, mint a hazai Szilveszter Rali. A 2014-es versenyen Tim lecsúszott a dobogóról, akkor egy Suzuki Swift S1600-asal indult és ötödik lett az 1600-asok között.

Hat győzelemmel megvan a bajnoki harmadik hely

Az idei év második felében döntött úgy Tim Gábor és menedzsmentje, hogy sorozatot vált, és ugyan vezette az RCM CUP-ot, inkább a Swift Cup Europe-ban folytatta az idei évet. Az FIA által is hivatalosan jóváhagyott Swift Európa Kupa nemzetközi sorozatában vett részt a magyar pilóta, igaz a hat hétvégéből álló sorozat első feléről lemaradt.

Lévai Zoltán harmadik a TWC Clio Cup-ban

Az idén indult TWC az TourenWagen Cup nagy sikerrel zárult a csehországi Brno pályán. A TWC négy márkakupát foglal magába, melyre akkora volt az érdeklődés, hogy az idény felétől két csoportra kellett bontani a sorozatot. A lassabbak kerültek a B csoportba, a Chevrolet Cruze Cup és a Renault Twingo Cup. A nagyobbak, azaz az A csoport pedig a Clio Cup volt, ahol a régebbi III-as és az újabb IV-es Clio-k versenyeztek. Idén hat fordulót rendeztek, minden helyszínen két versennyel.

Merk József az F-1600 Magyar Bajnok!

A Magyar Gyorsasági Országos Bajnokság utolsó hétvégéjére került sor szeptember 12-13 között a Hungaroring-en, ahol minden kategóriában három futamot rendeztek. Két kategóriában volt érdekelt az Apex Racing.

Utolsó sorból a második hely a TWC sorozatban

Alig két hete jelentette be Tim Gábor és menedzsmentje, hogy az RCM CUP-ból kilép, máris új sorozatban tudott maradandót alkotni. A TWC egy cseh-német szervezésű bajnokság, mely négy márkakupát foglal magába.

Dupla győzelem a Swift Cup Europe-ban!

Váratlanul jött az ajánlat, lényegében egy ajándék, hogy Tim Gábor indulhat a másik hazai szervezésű, de FIA licenszes sorozatban, a Swift Cup Europe-ban. A sorozat tavaly indult, és főként magyar és osztrák pilóták vesznek részt a futamokon, 26-28 fős létszámmal.

Apex Racing: Még mindig vezetjük a bajnokságot

Jelentős, 23 pont előnnyel érkezett az Apex Racing pilótája, Tim Gábor a Slovakiaring-re, ahol az RCM CUP idei harmadik hétvégéjét tartották. A feladat nem lehetett más, mint ezt az előnyt legalább megtartani.