2024. július 7. vasárnap
Motor

Martiné a mugellói pole, Marquez bukott

A vb-éllovas nyerte az Olasz GP időmérőjét, megelőzve Bagnaiát, akit azonban vasárnap hátrasorolnak majd. Vinales a harmadik, Marquez eséssel együtt a negyedik.

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

Szombat délelőtt egy félórás tét nélküli szabadedzéssel folytatódott a MotoGP-sek programja a napfényes Mugellóban, ahol a pénteket is élen záró Francesco Bagnaia volt a leggyorsabb, megelőzve Marc Marquezt és Franco Morbidellit. Az FP2-t aztán egyből követte az időmérő, amelynek első felvonásában az előző nap a top 10-ből kiszoruló versenyzők gurultak pályára.

A körrekord már a Q1-ben megdőlt: Morbidelli javította meg Bagnaia előző évi csúcsát, így az első helyen lépett tovább. A Pramac Ducati motorosa mellett a Trackhouse Apriliát erősítő Raul Fernandez jutott még be a Q2-be, megelőzve a KTM-es Brad Bindert, a VR46 Ducati duóját, Fabio di Giannantoniót és Marco Bezzecchit, valamint az általuk közrefogott yamahás Fabio Quartararót. A szabadkártyás Pol Espargaro bukott a negyedórás etap során.

motogp-martin-mugello-pole

A legjobb rajthelyekről döntő második szakaszban Jorge Martin rögtön 1:44,5-re javította a rekordot, ezzel az első próbálkozások után a vb-éllovas vezetett, megelőzve Bagnaiát, Maverick Vinalest, Marc Marquezt, Enea Bastianinit és Pedro Acostát.

A Q2 hajrájában Marquez érkezett parádés szektoridőkkel, de bukott a gresinis, így ő kiszállt a pole-harcból. A rajtelsőség végül maradt Martinnál az 1:44,504-es körrekorddal, míg Bagnaia második lett – de csak a szombati sprinten rajtolhat innen a világbajnok, hiszen a vasárnapi nagydíjra három rajthelyes büntetést kapott Alex Marquez pénteki feltartásáért.

A két fő vb-aspiránst Vinales követte a harmadik helyen, míg Marc Marquez az esése ellenére is negyedik lett, azaz vasárnap ő is az első sorból indulhat. Enea Bastianini és Morbidelli még a második sorban, a harmadikban pedig Acosta, Alex Marquez és Aleix Espargaro. A pénteken még biztatóan indító Yamaha végül csak tizedik rajthelyet szerzett Alex Rinsszel. Folytatás 15 órakor a sprintversennyel.